Jak prowadzić zdalne lekcje? Fundacja Orange organizuje webinar dla nauczycieli klas 1-3

24 marca 2020

Dotyczy firmy: Orange Polska,

Kolejna propozycja Fundacji Orange na czas kwarantanny jest przeznaczona dla nauczycieli klas 1-3. Organizatorzy zapraszają na otwarte spotkanie wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak dobrze pracować z domu z najmłodszymi uczniami. Pierwsze spotkanie już 25 marca.

Cyfrowe narzędzia i najlepsze rozwiązania

Zastanawiacie się, jak dobrze poprowadzić zdalną lekcję? Czujecie się zagubieni w cyfrowej rzeczywistości, wśród wielu narzędzi i możliwości technicznych? Chcecie poznać nowe możliwości? Fundacja Orange zaprasza na cykl trzech środowych spotkań, które poprowadzi Aleksandra Shoen-Kamińska – ekspertka, która w czasie swoich lekcji pełnymi garściami czerpie z cyfrowych możliwości.

Webinaria dla nauczycieli – daty spotkań

  • środa 25 marca, godz. 11.00-12.00, zdalne lekcje w klasach 1-3

Prowadząca przedstawi zasoby i platformy internetowe, które pomogą w codziennej pracy. Poznacie aplikację Chatter Kid do zrobienia filmiku dla Waszych uczniów. Wykorzystacie też narzędzia do stworzenia interaktywnych materiałów: puzzli i koła fortuny.

  • środa 1 kwietnia godz. 11.00-12.00, możliwości Dysku Google w zdalnym nauczaniu

Dysk Google jako zasobnik nauczyciela – biblioteka pomocy z możliwością udostępniania uczniom. Prowadząca przedstawi, jak można stworzyć oraz udostępnić indywidualne i klasowe tablice Jamboard, na których uczniowie mogą zamieścić swoje prace. Poruszony zostanie także temat tego, jak zdalnie można dokumentować pracę uczniów.

  • środa 8 kwietnia godz. 11.00-12.00, generatory kart pracy

Generatory  kart pracy oraz generatory do kodowania czyli szybki sposób na tworzenie ciekawych zadań dla uczniów. Prowadząca przedstawi, jak wykorzystać narzędzia do tworzenia sudoku, wykreślanek, krzyżówek, bingo, kart ze spinerami czy gier.

Jak dołączyć do webinarium?

Aby wziąć udział w spotkaniu, wystarczy:

  1. być przed komputerem chwilę przed godziną 11.00
  2. kliknąć w link https://fundacjaorange.clickmeeting.com/megamisja– otwiera się w nowym oknie
  3. podać imię/ ksywkę i adres email

Źródło: mat. pras.