Jak pandemia zmieniła odpowiedzialny biznes?

9 kwietnia 2021

Zbliża się premiera największego w Polsce przeglądu CSR i zrównoważonego rozwoju, Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikuje raport po raz 19., ale po raz pierwszy podsumowujący tak nadzwyczajny rok. Raport odpowie na pytanie o stan odpowiedzialnego biznesu w roku pandemii. Wydarzenie online poświęcone ogłoszeniu publikacji odbędzie się 15 kwietnia (czwartek) o godz. 12. Transmisję na żywo będzie można oglądać m.in. na stronie głównej portalu Odpowiedzialnybiznes.pl.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprasza na ogłoszenie corocznej publikacji, Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Najbliższa edycja będzie podsumowywała 2020 rok, czyli między innymi rolę biznesu w walce ze skutkami pandemii koronawirusa SARS-Cov-2. Premiera największego w Polsce przeglądu CSR i zrównoważonego rozwoju będzie miała miejsce 15 kwietnia br. Transmisja wydarzenia rozpocznie się o godz. 12.

Relację będzie można śledzić na:

Kluczowym momentem przebiegu wydarzenia będzie ogłoszenie Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki”. W programie spotkania zaplanowano również:

  • ogłoszenie wyników konkursu dla dziennikarzy i ekspertów – Pióro odpowiedzialności (11. edycja),
  • prezentację głównych wniosków z badania na temat postrzegania CSR przez prezesów i prezeski firm w Polsce,
  • dyskusję na temat zrównoważonego śladu cyfrowego.

Zachęcamy do śledzenia transmisji i komentowania wydarzenia pod hasztagiem #Raport2020.

– Już po raz dziewiętnasty będziemy dzielili się z Państwem analizą tego, co wydarzyło się w poprzednim roku. Nie zabraknie też wielu inspiracji z badań, które prowadzimy w FOB i projektów, które realizujemy z naszymi partnerami. 15 kwietnia w samo południe czekamy na spotkanie z Państwem. Zapraszamy serdecznie – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. W części wprowadzającej znajdują się artykuły i komentarze ekspertów/ekspertek. Stałym elementem publikacji jest także przegląd wybranych artykułów prasowych oraz kalendarium wydarzeń związanych z CSR. Poprzednie edycje dostępne są tutaj >>

Wszystkie praktyki z kolejnych edycji raportu publikowane są w wyszukiwarce dobrych praktyk >>