Jak finansować transformację klimatyczną sektora rolniczego? [webinar]

3 czerwca 2022

Rolnictwo, które jest szczególnie wrażliwe na skutki zmian klimatu, jest również jednym z głównych czynników przyczyniających się do tych zmian. Dlatego Chapter Zero Poland wraz z Chapter Zero Brazil zapraszają osoby zasiadające w radach nadzorczych i zarządach instytucji finansowych na wspólne webinarium, podczas którego będą mieli okazję omówić wyzwania i ograniczenia, z jakimi boryka się sektor finansowy w finansowaniu sektora rolnego. Spotkanie w formule online odbędzie się 14 czerwca o godz. 14:00.

Rejestracja >>

Zaproszeni eksperci i ekspertki porozmawiają m.in. o tym jak odpowiednie instrumenty finansowe mogą być częścią rozwiązania i w jaki sposób innowacje oraz dane mogą odegrać kluczową rolę w tym wyzwaniu. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Financial Sector HUB, a poprowadzą je Francesca Tondi Guy, była bankowiec, dyrektor niewykonawcza i przewodnicząca Komitetu ESG UniCredit, wraz z Lucyną Stańczak-Wuczyńską, przewodniczącą rady nadzorczej BNP Paribas Polska.

Do panelu dyskusyjnego zaproszeni zostali:

  • Jose Pugas – Partner i Szef ESG i Agrobiznesu, JPG Credito
  • Bas Rüter – Global Head Food System Transition, Rabobank
  • Bartosz Urbaniak – Head AgroHub CEE & Africa, BNP Paribas

Webinarium jest bezpłatne, otwarte dla osób zasiadających w radach nadzorczych i zarządach firm z sektora finansowego i pokrewnych. Spotkanie odbędzie się w jęz. angielskim. Rejestracja >>

Przeczytaj więcej o panelist(k)ach >>

Proponowana lektura przed spotkaniem:

World Bank Discussion paper on Climate Finance and Agriculture >>

źródło: informacja własna