Jak działa biznes w czasie pandemii? Wywiady z prezesami Deloitte oraz Grupy Veolia

30 kwietnia 2020

Dotyczy firmy: Deloitte, Fundacja Veolia Polska,

Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprezentowało kolejne rozmowy z czołowymi menedżerami zarządzającymi firmami dla których kluczowe są wartości odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Opowiadają o wyzwaniach oraz zmianach, jakie zaszły wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Najnowsza odsłona to wywiady z przedstawicielami firm: Deloitte oraz Grupy Veolia.

To już trzecia część cyklu rozmów w ramach akcji #BiznesReagujeOdpowiedzialnie, zainicjowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Rozmowy nakreślają kontekst zmian i wyzwań, przed jakimi staje biznes w czasie pandemii.

– Firmy, których reprezentanci wypowiadają się w cyklu wywiadów, na co dzień zaangażowane są w działania z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Stąd ich inicjatywy mogą być dobrą inspiracją dla innych organizacji. Cenne są nie tylko ich doświadczenia w przezwyciężaniu wyzwań związanych z nową sytuacją, ale także refleksja na temat tego, co można ocenić, jako pozytywny efekt trudnych doświadczeń – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Deloitte

Kluczowy temat rozmowy z Tomaszem Konikiem, wiceprezesem Zarządu Deloitte w Polsce stanowi obszar miejsca pracy, w tym oczywiście skuteczne przeniesienie do modelu pracy zdalnej. Podjęte zostało również zagadnienie zaangażowania społecznego firmy związanego ze współpracą z Warsaw Genomics.

Odsłuchaj podcast >>

Grupa Veolia

Grupa Veolia musiała zmierzyć się z wyzwaniem wdrożenia planów ciągłości działania, w szczególności pamiętając o niezwykle ważnych w tym czasie odbiorcach ich usług, czyli szpitalach i innych punktach pomocy. Między innymi te kwestie porusza prezes Grupy Veolia w Polsce, Frédéric Faroche.

Przeczytaj wywiad >>

Akcja #BiznesReagujeOdpowiedzialnie jest realizowana w mediach Forum Odpowiedzialnego Biznesu: na portalu odpowiedzialnybiznes.pl oraz kontach organizacji w mediach społecznościowych: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, LinkedIn. Wcześniejsze wywiady z prezeskami i prezesami firm (ABC-Czepczyński, Grupa LOTOS, LPP, PGNIG, Sanofi Polska, Siemens Polska) dostępne są tutaj >>.

Przejdź do sekcji poświęconej reakcji firm na pandemię >>

Pobierz Infografikę #BiznesReagujeOdpowiedzialnie >>

Pobierz Infografikę #NGOReagujeOdpowiedzialnie >>