It’s Now for Nature. Trwa globalna kampania na rzecz ochrony bioróżnorodności

16 listopada 2023

Koalicja Business for Nature zainaugurowała nową globalną kampanię „It’s Now for Nature”, mającą na celu mobilizację firm do działania na rzecz przyrody. Promowane działania mają przyczynić się do osiągnięcia globalnego celu, jakim jest powstrzymanie i odwrócenie procesu utraty przyrody do 2030 roku. Kampania ma wesprzeć przedsiębiorstwa w związku z nadchodzącymi regulacjami i zmieniającymi się oczekiwaniami inwestorów.

Nowe badania przeprowadzone przez GlobeScan ujawnia, że dziewięciu na dziesięciu ekspertów (91%) ze środowisk akademickich, NGO, sektora prywatnego i polityki postrzega stan przyrody i różnorodności biologicznej jako katastrofalny. 90% ekspertów twierdzi również, że firmy potrzebują jawnej strategii ochrony przyrody, wspieranej przez dyrektora generalnego lub zarząd, celem skutecznej ochrony przyrody i różnorodności biologicznej.

Badania przeprowadzone przez World Benchmarking Alliance wskazują, że mniej niż 1% firm ma świadomość, w jakim stopniu ich działalność zależy od przyrody. Nowa kampania globalnej sieci ponad 85 organizacji partnerskich, w której skład wchodzi Forum Odpowiedzialnego Biznesu, ma odmienić obecny stan rzeczy. Nowe opracowanie Business for Nature („It’s Now for Nature”) zachęca firmy i instytucje finansowe do opracowania i publikacji strategii dotyczącej natury.

Publikacja “It’s Now for Nature” stanowi przegląd dostępnych narzędzi w oparciu o działania biznesowe wysokiego szczebla, uwzględnia też zalecenia TNFD oraz oparte na nauce wytyczne SBTi (Science Based Targets initiative).

Jednym z członków koalicji Business for Nature jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Więcej informacji o kampanii tutaj >>

źródło: inf. pras.