Irena Pichola, członkini zarządu FOB, gościem programu “Bilans” w TVN24 BiS

17 stycznia 2020

Dotyczy firmy: Deloitte,

Irena Pichola, członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, była gościem programu “Bilans” na antenie TVN24 BiS. Punktem wyjścia do rozmowy był opublikowany przez World Economic Forum “Global Risks Report 2020”.

Po raz pierwszy respondenci “Global Risks Report”, publikowanego corocznie przez World Economic Forum, wskazali zmiany klimatu i powiązane z nimi problemy środowiskowe, takie jak kryzys klimatyczny i utrata bioróżnorodności na świecie, jako pięć głównych rodzajów ryzyka pod względem prawdopodobieństwa.

Publikacja stanowiła punkt wyjścia do rozmowy w programie “Bilans” na antenie TVN24 BiS, którego gośćmi byli Irena Pichola, członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, oraz Mirosław Proppé, prezes WWF Polska.

Zapis rozmowy dostępny jest na stronie internetowej TVN24 BiS >>  (materiał odtwarza się jako drugi w kolejności).

Czytaj więcej o “Global Risks Report 2020” i pobierz publikację >>

O środowisku naturalnym na 8. Targach CSR

Okazją do dyskusji na temat wyzwań klimatycznych stojących przez biznesem, a także prośrodowiskowych inicjatyw realizowanych przez firmy, będą 8. Targi CSR online, organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Ósma edycja największego w Polsce wydarzenia o odpowiedzialnym biznesie i zrównoważonym rozwoju odbędzie się w formule online, w dniach 5 – 9 października. 

Część konferencyjna Targów CSR, która zostanie tym razem poświęcona tematowi środowiska naturalnego i działaniom firm w tym obszarze, umożliwi zapoznanie się z aktualnymi trendami i wyzwaniami  w odpowiedzialnym biznesie, w tym dotyczącymi budowania i wspierania międzysektorowego dialogu. Celem wydarzenia jest także zaprezentowanie różnorodnych inicjatyw, konkretnych działań i strategii organizacji w zakresie CSR i zrównoważonego rozwoju oraz projektów, które mają wspierać firmy w byciu odpowiedzialnymi.

,,Środowisko! biznesowe i naturalne” jako hasło 8. Targów CSR ma na celu z jednej strony przypomnienie zależności między biznesem i jego otoczeniem oraz odpowiedzialności środowiska biznesowego za środowisko naturalne. Z drugiej strony pokazuje jak szeroką platformą prezentacji działań społecznych, biznesowych, ekologicznych oraz spotkaniem różnych środowisk będzie wydarzenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Dowiedz się więcej na temat 8. Targów CSR:

Strona internetowa >>

Rejestracja wystawców >>

Organizacja debat i paneli >>

Informacje o 8. Targach CSR na Facebooku >>

Newsletter Targów CSR >>

Hasztag wydarzenia: #TargiCSR

Źródło: tvn24bis.pl; inf. własna