Internauci wybiorą projekty „Tak! Pomagam”, które otrzymają grant na realizację

6 grudnia 2016

Dotyczy firmy: Provident Polska,

Provident Polska od 10 lat prowadzi program wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam”. Projekty zgłaszają pracownicy i doradcy klienta. W każdą edycję programu angażuje się ponad 400 wolontariuszy. 5 grudnia, w Dzień Wolontariusza wystartowało głosowanie na najciekawszy projekt. 

Ogólnopolski program wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam” w Provident Polska jest realizowany nieprzerwanie od 2006 roku. Co roku odbywa się w dwóch odsłonach, do których pracownicy i doradcy klienta zgłaszają swoje propozycje. Do obecnej XXI edycji zgłoszonych zostało 41 projektów. Rada Programowa wybrała spośród nich 15, których  realizację dofinansuje firma. Za pomocą profilu na Facebook’u internauci wybiorą kolejnych 10 inicjatyw, które  również otrzymają grant na realizację.

Zgłoszone projekty obejmują działania skierowane zarówno do starszych, jak i najmłodszych. Wsparcie otrzymują m.in. podopieczni domów dziecka i pomocy społecznej, ośrodki terapii zajęciowej oraz kluby sportowe, szkoły i przedszkola. Wolontariusze pomagają w różny sposób: remontują wnętrza, place zabaw, organizują wycieczki, ciekawe wydarzenia dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty i szkolenia dla dorosłych. Każdorazowo w projekty angażują się nie tylko pracownicy firmy i doradcy klienta, ale także ich rodziny i wszyscy sympatycy i miłośnicy wolontariatu.

– To właśnie świadomość lokalnych problemów oraz zaangażowanie firmowych wolontariuszy sprawiają, że od 10 lat Provident z sukcesem realizuje program „Tak! Pomagam”. Od dekady z powodzeniem inspirujemy swoich pracowników i doradców do czynnego udziału w wolontariacie, dzięki czemu liczba uczestników programu stale rośnie – mówi Agnieszka Krajnik, Koordynator ds. CSR, Provident Polska. – Wolontariusze sami wybierają beneficjentów, których wspieramy. To bardzo ważne, bo udaje nam się dotrzeć do tych wszystkich, którzy najbardziej potrzebują pomocy – dodaje.

Oceniając i wybierając najlepsze projekty, Rada Programowa bierze pod uwagę faktyczne zaangażowanie pracowników i przedstawicieli firmy, poświęcony czas i wkład pracy, liczbę osób biorących udział w projekcie oraz długofalowość, czyli szanse kontynuacji podjętych działań w przyszłości. Skład Rady Programowej XXI edycji to: Dariusz Pietrowski, Prezes Centrum Wolontariatu, Bogusław Homicki reprezentujący Towarzystwo Przyjaciół  Dzieci Ulicy, Milena Jagoda i Marta Weremczuk-Kacprzak – firmowe wolontariuszki, Maja Żuchowska, Specjalista ds. e-PR oraz Agnieszka Krajnik, koordynator programu „Tak! Pomagam”.

Do tej pory odbyło się 20 edycji, w trakcie których zostały zrealizowane 483 projekty na terenie całej Polski. W każdą edycję angażuje się ponad 400 pracowników, w tym członkowie zarządu firmy. Na przeprowadzenie projektów ze wszystkich edycji firma przekazała już blisko 1,5 mln zł.

Partnerem programu „Tak! Pomagam” jest Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, organizacja wspierająca działania wolontariackie i wolontariuszy.

źródło: materiały prasowe firmy