Integracyjne warsztaty dla dzieci w showroomie Amica

28 września 2022

Dotyczy firmy: Amica,

13 września br. dzieci z Polski i Ukrainy uczestniczyły w integracyjnych spotkaniach kulinarnych zorganizowanych w poznańskim showroomie firmy Amica. Warsztaty poprowadzili szefowie kuchni – Kacper Sobkiewicz, prowadzący włoską restaurację IT. w Poznaniu oraz Davyd Viun z warszawskiej restauracji Chinkalnia, specjalizujący się w kuchni ukraińskiej i gruzińskiej.

– Warsztaty kulinarne dla młodszych dzieci zawsze są okazją do wspaniałej zabawy, ale przede wszystkim wspólne gotowanie to coś, co bardzo zbliża ludzi do siebie, niezależnie od wieku. Zaczęliśmy od kuchni włoskiej, bo ona mocno związana jest właśnie w tym aspektem: spędzaniem czasu razem, z radością z jedzenia. Natomiast zgłębianie tajników kuchni tradycyjnej, regionalnej, pozwoliło dzieciom zastanowić się nad tym, co je łączy – pierogi są jedną z bardziej popularnych i lubianych potraw zarówno w kuchni ukraińskiej, jak i polskiej – mówi Kacper Sobkiewicz, szef kuchni i prowadzący warsztaty Akademii Kulinarnej Amica.

Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały booklety z gotowymi przepisami i zabawami kulinarnymi oraz pamiątkowe certyfikaty potwierdzające udział w warsztatach.

Źródło: inf. pras.