CSR w Wielkopolsce

26 października 2015

15 października w poznańskim Centrum Concordia Design odbyło się I Forum Inspiracji CSR. Podczas tegorocznego wydarzenia przedstawiciele wielkopolskich firm, dyskutowali o rozwoju koncepcji CSR w regionie oraz zapoznali się z inauguracyjnym badaniem firm i instytucji z Wielkopolski, które na co dzień angażują się w projekty z zakresu społecznie odpowiedzialnego biznesu. Portal odpowiedzialnybiznes.pl był patronem medialnym wydarzenia.

Forum otworzył Łukasz Smolarek, inicjator wydarzenia, który podkreślił wagę networkingu, poznawania i partnerskiej współpracy w codziennych działaniach CSR. Jednym z głównych celów I Forum Inspiracji CSR było przedstawienie wyników I badania „CSR w Wielkopolsce” oraz „Analizy Biznes CSR w Wielkopolsce”– podkreśla Łukasz Smolarek. Pierwsze autorstwa PRESS-SERVICE Monitoring Mediów stanowi odpowiedź na rosnące oczekiwania biznesu w zakresie mierzenia efektywności działań komunikacyjnych w mediach, zaś drugie autorstwa firmy doradczej White leaf pokazuje potencjał i siłę działań CSR wielkopolskich firm na tle kraju – dodaje Smolarek.

Miastem najczęściej wymienianym w kontekście działań CSR w pierwszym półroczu 2014 i 2015 był Poznań (151 publikacji). Następnie Swarzędz (11) i Gądki (9) – podkreślał Marcin Szczupak z PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Dalej Łukasz Smolarek z White leaf, wykazał między innymi niewielki wzrost liczby wielkopolskich firm w ogólnopolskich rankingach CSR na przestrzeni ostatnich lat. W trakcie Forum nie zabrakło również inspirującej prelekcji dr hab. Haliny Zboroń, prof. nadzw. UEP o roli wartości w biznesie oraz wystąpienia Małgorzaty Greszty z firmy SGS Polska Sp. z o.o., która mówiła o trendach CSR w Europie i na świecie.