„Innowacje w zakresie zielonych technologii” – nowy Program Operacyjny Norweskiego Mechanizmu Finansowego dla Polski

13 lutego 2014

Wydział Handlowy Ambasady Królestwa Norwegii, działając jako biuro norweskiej agencji rządowej Innovation Norway, informuje, że z początkiem marca br. Rozpocznie się nabór wniosków do nowego Programu Operacyjnego Norweskiego Mechanizmu Finansowego dla Polski „Innowacje w zakresie zielonych technologii”. Program ten należy do realizowanej w okresie 2009-2014 perspektywy Funduszy EOG i Norweskiego. Operatorem programu jest Innovation Norway.

Beneficjentami programu będą polskie małe i średnie przedsiębiorstwa, które samodzielnie lub wspólnie z partnerami z Polski lub Norwegii realizować będą projekty, których wdrożenie przyczyni się do poprawy sytuacji w zakresie wpływu przedsiębiorstw na środowisko. Partnerami w projektach mogą być małe i duże przedsiębiorstwa, organizacje badawcze oraz klastry, zarówno z Polski, jak i z Norwegii. Całkowita kwota przeznaczona na dofinasowanie projektów realizowanych w ramach programu wynosi 17 783 000 euro. Minimalna/maksymalna kwota dotacji wynosi 170 000/1 500 000 euro. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie programu.

Osoby zainteresowane Programem będą mogły wziąć udział w jednym z sześciu seminariów informacyjnych, które zaplanowane są na drugą połowę lutego. Będą się one odbywać kolejno:

  • 18 lutego 2014 w Warszawie,
  • 19 lutego w Lublinie,
  • 20 lutego w Krakowie,
  • 25 lutego w Gdańsku,
  • 26 lutego w Poznaniu,
  • 27 lutego we Wrocławiu.

Możliwość zgłoszenia swojego udziału w jednym z seminariów możliwe jest poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie programu .Organizator zaznacza jednocześnie, że liczba miejsc dla uczestników jest ograniczona.

Źródło: Ambasada Królestwa Norwegii w Warszawie