ING wspiera rozwój technologiczny młodego pokolenia

28 kwietnia 2021

Dotyczy firmy: ING Bank Śląski,

Projektowanie gier, tworzenie aplikacji mobilnych, robotyka, programowanie w kilku językach – to tylko niektóre spośród zagadnień poruszanych podczas warsztatów kodowania organizowanych przez Fundację CoderDojo nawet dla kilkuletnich dzieci. Zapoznawanie młodego pokolenia z nowymi technologiami nie byłoby jednak możliwe bez mentorów, którzy swoją pasją i zaangażowaniem sprawiają, że każde zajęcia są wspaniałą przygodą. Szczególnie aktywnie w organizację zajęć online zaangażowali się mentorzy z ING Banku Śląskiego.

Tematyka zajęć – od aplikacji do zamawiania pizzy po… Minecrafta

Dzięki temu, że zajęcia organizowane przez fundację nie mają wyznaczonych odgórnych planów i scenariuszy, mentorzy poruszają zagadnienia, które są interesujące dla wszystkich uczestników warsztatów – tematy wybierają wspólnie. Szczególnie aktywnie w organizację zajęć online zaangażowali się mentorzy z ING Banku Śląskiego. Lista podjętych przez nich inicjatyw wydaje się nie mieć końca – zaprogramowanie gry w kółko i krzyżyk, gry w turniej strzelecki, programowanie robotów, zajęcia z projektowania 3D, programowanie w Minecrafcie, aplikacja mobilna – krokomierz, aplikacja do zamawiania pizzy…

Zbudowaliśmy tańczącego kraba, pracowaliśmy nad pojazdem wojskowym, przygotowaliśmy grę – Lądowanie na Marsie, gdzie astronauta rozbija swój pojazd na planecie, udaje mu się wysłać sygnał SOS do bazy, z której wyrusza robot ratowniczy. Zadaniem uczestników zajęć było zaprogramowanie trasy robota, by w jak najkrótszym czasie odnalazł astronautę. Na następnych zajęciach dodaliśmy kolejne utrudnienia – mówi Adam Grabara, jeden z mentorów ING Banku Śląskiego.

Mentorzy pilnie potrzebni

Programowanie cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży, a takie spotkania są też okazją do kontaktu z rówieśnikami – tym samym chętnych na warsztaty nie brakuje. Fundacja CoderDojo cały czas poszukuje więc mentorów, którzy chcą prowadzić zajęcia i dzielić się swoją wiedzą. Nie muszą być to osoby wyspecjalizowane w programowaniu, ale chcące dzielić się swoją pasją do nowych technologii z innymi.

W swojej młodości spotkałem wielu pasjonatów, którzy potrafili zarazić mnie miłością do różnych aktywności. Teraz moją pasją są nowe technologie i pomyślałem, że chciałbym przekazać wiedzę, którą posiadam dzieciom. Satysfakcja, która pozostaje po zajęciach jest trudna do opisania słowami – mówi Roman Tyszkowski z ING Banku Śląskiego.

 

Nasi mentorzy podkreślają, że nauka kodowania najmłodszych daje nie tylko ogromną satysfakcję, ale też uczy cierpliwości i pozwala robić fascynujące rzeczy, na które w naszym bardzo dorosłym życiu nie ma miejsca – podsumowuje Joanna Pawlak.

źródło: mat. pras.