ING na Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki

10 maja 2023

Dotyczy firmy: ING Bank Śląski,

Tegoroczny Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki otworzy panel dla nauczycieli, edukatorów i rodziców na temat bajkoterapii i pomocowej roli książek. Z ramienia ING w panelu udział weźmie Joanna Dymna-Oszek, dyrektorka biura zarządu ING Banku Śląskiego oraz prezeska Fundacji ING Dzieciom.

– Osiemnaście lat temu ING Bank Śląski i Fundacja ING Dzieciom zapoczątkowały ogólnopolski biblioterapeutyczny program „W towarzystwie lwa”. W ramach programu, wolontariusze ING odwiedzali szpitale dziecięce, gdzie czytali małym pacjentom książkę „Lucjan lew, jakiego nie było” napisaną przez Roksanę Jędrzejewską-Wróbel. Mimo upływu czasu, książka wciąż jest aktualna. Młody czytelnik z łatwością utożsamia się z bohaterami i przeżywa razem z nimi pełną przygód podróż, która pozwala zrozumieć dzieciom siłę przyjaźni i odnaleźć odwagę, żeby stawić czoła zmaganiom – mówi Joanna Dymna-Oszek, dyrektorka biura zarządu ING Banku Śląskiego, prezeska Fundacji ING Dzieciom.

Podczas panelu, eksperci z zakresu wspierania dzieci, psychologii oraz literatury podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z obszaru pomocowej roli literatury dziecięcej. Książki są nie tylko narzędziem edukacyjnym, ale także istotnym źródłem rozrywki i rozwoju wyobraźni dzieci. Ważne, żeby oprócz zabawy i edukacji, pomagały im sprostać w niełatwych wyzwaniach współczesnego świata.

W panelu wezmą udział:

  • Joanna Dymna-Oszek, dyrektorka biura zarządu ING Banku Śląskiego i Prezes Fundacji ING Dzieciom
  • Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, członkini zarządu krajowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka
  • Iwona Zabielska, redaktorka naczelna magazynu Newsweek Psychologia Dziecka
  • Martyna Chuderska, dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom
  • Agnieszka Machnicka, współzałożycielka i prezeska Fundacji Zaczytani.org, bajkoedukatorka, trenerka
  • Roksana Jędrzejewska-Wróbel, autorka książek i tekstów do podręczników oraz bajek terapeutycznych
  • Joanna Szulc, dziennikarka, redaktorka, psycholożka związana z magazynem “Świerszczyk”
  • Damian Kupczyk, prezes Czepczyński Family Foundation
  • Przedstawiciel Instytutu Książki

Panel poprowadzi Agnieszka Karp-Szymańska, prezeska Grupy Czas Dzieci oraz dyrektorka Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki. Wydarzenie odbędzie się 26 maja 2023 o godz. 12:00 – 14:00 w Sali Kopernika Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie (PKiN i Plac Defilad).

Link do strony z zapisami

Partnerem wydarzenia jest Fundacja ING Dzieciom