ING kolejny raz podwaja kwotę zbiórki na pomoc Ukrainie

21 marca 2022

Dotyczy firmy: ING Bank Śląski,

W zbiórce dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie, uruchomionej przez ING Bank Śląski wspólnie z Fundacją ING Dzieciom, zebrano kolejny 1 mln zł. Bank podwaja tę kwotę do 2 mln zł. Do tej pory, w ramach zbiórki, do organizacji pomagających uchodźcom i uchodźczyniom trafiło już łącznie 8 mln zł – 4 mln z wpłat i 4 mln od banku.

W kolejnej fazie zbiórki na pomoc Ukrainie zebrano 1 mln zł. Bank podwoił te środki do 2 mln zł, które w równych częściach trafią do:

  • Teach for Poland i Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog na długofalową pomoc na rzecz edukacji i integracji dzieci ukraińskich w Polsce;
  • Polskiego Forum Migracyjnego i Fundacji Ocalenie, wspierających dzieci uciekające przed wojną, w tym na pomoc psychologiczną, prawną, edukacyjną i organizację wypoczynku.

Zebrane wcześniej 3 mln zł, które bank podwoił do 6 mln zł, zostały przekazane już na konto Polskiej Akcji Humanitarnej i UNICEF Polska. Łącznie przekazano już 8 mln zł – 4 mln z wpłat darczyńców i 4 mln od ING Banku Śląskiego.

Dodatkowo, bank podjął decyzję, aby przekazać 500 tys. zł na strukturalne rozwiązania wspierające uchodźców w Polsce. W pierwszej kolejności środki trafią do punktów recepcyjnych, które teraz najbardziej tej pomocy potrzebują.

Wcześniej bank przeznaczył 1 mln zł na cztery organizacje wspierające osoby dotknięte wojną w Ukrainie. Pieniądze trafiły do: Fundacji Instytutu Matki i Dziecka, Polskiej Misji Medycznej, SOS Wioski Dziecięce, Związku Ukraińców w Polsce.

Źródło: inf. pras.