II Anty-Konferencja CSR – innowacyjna forma dopełniająca treść

9 października 2014

Podczas II Anty-Konferencji CSR w jednym miejscu spotykają się liderzy i liderki CSR, eksperci, innowatorzy społeczni, aby toczyć dyskusje i szukać inspiracji. Jednak wydarzenie to łączy wartość merytoryczną także z niestandardową, innowacyjną formą, zachęcającą do szukania nowych pomysłów i rozwiązań.

Już samo miejsce wydarzenia nawiązuje do czasów, gdy na społeczną odpowiedzialność biznesu nie mówiono „CSR”, lecz „zachowanie porządnego pracodawcy”. Dom Towarowy Braci Jabłkowskich słynął przed wojną ze sposobu, w jaki traktowano tam pracowników. Mieli oni swoje miejsce do wypoczynku w znajdującej się na dachu kawiarni. Działał żłobek i przedszkole dla dzieci pracowników, a wszystkim zapewniano dostęp do napojów chłodzących. W czasie II Anty-Konferencji zaplanowaliśmy wycieczkę po budynku, która pozwoli nam lepiej poznać te praktyki.

II Anty-Konferencja CSR to w pierwszej kolejności poszukiwanie inspiracji i wartość merytoryczna. Uczestnicy – liderki i liderzy CSR – będą mieli szasnę pokazania, co w odpowiedzialnym biznesie najbardziej ich inspiruje. Podczas wydarzenia każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z cytatem wypowiedzianym przez jednego z guru zrównoważonego rozwoju. Zdjęcie te zostaną natychmiast wydrukowane, a także każdy będzie miał możliwość umieszczenia ich w mediach społecznościowych.

Pozostając przy stronie wizualnej wydarzenia, każda z dyskusji w jego trakcie zostanie podsumowana w formie rysunkowej przez sketchnoterów, czyli ryślicieli. Grafiki stworzone w ten sposób pozwolą na szybkie poznanie rezultatów prac innych grup. Co więcej, staną się one później częścią materiałów pokonferencyjnych. Przykładem pracy ryśliceli, którzy będą obecni na II Anty-Konferencji CSR jest ten film promocyjny

Wśród materiałów konferencyjnych, znajdzie się także nowa publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, dotycząca dialogu z interesariuszami. Także Partnerzy wydarzenia zadbali o dodatkowe atrakcje dla uczestników. Firma Orange zorganizuje konkurs, w którym wygrać będzie można bardzo CSR-ową nagrodę.

Elementem dopełniającym całe wydarzenie jest zawsze catering. Jak w przypadku wielu innych wydarzeń organizowanych przez Forum, postawiliśmy na dania wegetariańskie. Lunch zostanie zaserwowany w nietypowy, sprzyjający networkingowi sposób. Zakończeniem wydarzenia będzie lampka wina firmy Barefoot Wine, której dobre praktyki już na dobre zagościły w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre Praktyki”.

II Anty-Konferencja CSR odbywa się już 15 października w Warszawie w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich.