Hochland Polska partnerem wydania Poradnika młodych ratowników Ziemi PWN

19 sierpnia 2021

Dotyczy firmy: Hochland,

Hochland Polska angażuje się w różnego typu inicjatywy mające na celu promowanie postaw proekologicznych, edukację i dbałość o środowisko naturalne. Tym razem firma została partnerem wydania „Poradnika młodych ratowników Ziemi” PWN autorstwa Tomasza Samojlika.

W misji i strategii działań Hochland Polska działania na rzecz zrównoważonego rozwoju zajmują ważne miejsce. Realizowane są one zarówno w ramach organizacji (np. poprzez proekologiczną optymalizację procesów czy opakowań), jak i w inicjatywach zewnętrznych. Budowanie właściwych postaw w duchu dbania o naturę najlepiej realizuje się poprzez edukację – kreatywną, nowoczesną, zachęcającą do poznania eko wyzwań i możliwości. Dlatego też Hochland Polska został partnerem wydania Poradnika młodych ratowników Ziemi PWN.

Autor książki, Tomasz Samojlik, jest dr. hab. nauk biologicznych, autorem wielu książek i komiksów, który popularyzuje naukę i postawy proekologiczne zarówno wśród starszych, jak i młodszych czytelników. Publikacja w przystępny, a jednocześnie ambitny sposób przybliża dzieciom i młodzieży szkolnej zagadnienia z zakresu ekologii, biologii, zmian klimatycznych czy szeroko rozumianej ochrony środowiska. Na bazie rysunków, schematów, infografik czy komiksów objaśnia zagadnienia i podpowiada, jak małymi krokami i we własnym zakresie można pozytywnie wpływać na otoczenie.

Hochland Polska wspiera tę inicjatywę z przekonaniem, że ugruntowanie pozytywnych praktyk proekologicznych wśród najmłodszych zaowocuje w przyszłości pokoleniem świadomych konsumentów, którzy dbają o wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne.

Źródło: inf. pras.