Henkel wspiera budowę Zielonego Centrum Pomocy Dzieciom

4 sierpnia 2021

Dotyczy firmy: Henkel Polska,

Marka Ceresit, która uplasowała firmę Henkel wśród wiodących producentów klejów budowlanych, obchodzi w tym roku swoje 30-lecie w Polsce. Sygnowane nią produkty kształtowały polski rynek materiałów budowlanych i przyczyniały się do podnoszenia standardów budownictwa. Z tej okazji Ceresit wspiera wyjątkowy projekt charytatywny zainicjowany przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę – budowę Zielonego Centrum Pomocy Dzieciom.

Choć Ceresit już od 100 lat jest gwarancją fachowej współpracy w sektorze budownictwa i zastosowań specjalistycznych, to pierwszy wyprodukowany w Polsce worek Ceresitu zjechał z taśmy produkcyjnej w 1991 roku. Wtedy to w Stąporkowie działalność rozpoczęła pierwsza fabryka firmy Henkel w Polsce. Został on wówczas zlicytowany, a zdobyte w ten sposób pieniądze trafiły do Szkolnego Ośrodka Wychowawczo-Opiekuńczego w Baryczy. W taki sposób trzy dekady temu marka zapoczątkowała swoją obecność w Polsce, wpisując wartość społecznego zaangażowania w swoje DNA.

Marka kontynuuje tradycję społecznej odpowiedzialności i z okazji swojego 30-lecia wspiera Fundację Dajemy Dzieciom Siłę w rozbudowie i ekologicznej modernizacji Centrum Pomocy Dzieciom, które od 2018 roku funkcjonuje na warszawskich Bielanach. To miejsce, w którym dzieci doświadczające różnych form przemocy otrzymują bezpłatną pomoc. Teraz, dzięki nowej inwestycji, Centrum Pomocy Dzieciom stanie się Zielonym Centrum – placówką, która dba o dzieci, ale też o środowisko. Ceresit przekaże wsparcie finansowe z przeznaczeniem na ekologiczne rozwiązania w konstrukcji budynku, takie jak panele słoneczne czy termomodernizacja. Dostarczy także materiały budowlane, a doradcy techniczni firmy będą bezpośrednio zaangażowani w prace budowlane.

– Jestem dumny z tego, że Ceresit stał się częścią tej inicjatywy, dzięki czemu możemy realizować równocześnie idee zrównoważonego rozwoju, ekologicznych rozwiązań i pomocy dzieciom. W ten sposób Zielone Centrum Pomocy Dzieciom jeszcze lepiej będzie spełniało swoją rolę bezpiecznego schronienia dla dzieci potrzebujących wsparcia – mówi Piotr Ciborowski, Dyrektor Zarządzający Adhesive Technologies w Henkel Polska.

Źródło: inf. pras.