Henkel realizuje kolejne warsztaty w ramach programu Świat Młodych Badaczy

26 kwietnia 2024

Dotyczy firmy: Henkel Polska,

Henkel Polska kontynuuje autorski program edukacyjny Świat Młodych Badaczy. Obecnie warsztaty są prowadzone w Stąporkowie i okolicznych miejscowościach. Od 2016 roku w programie wzięło udział już blisko 10 000 dzieci. 

Program, który od lat zachęca młode pokolenia do zainteresowania się naukami przyrodniczymi oraz wspiera rozwój umiejętności badawczych, w tym roku ponownie otwiera drzwi dla dzieci w wielu regionach Polski. Po tegorocznym sukcesie projektu w Dzierżoniowie i w Warszawie, w którym udział wzięło 800 uczniów, program gości obecnie w Stąporkowie i okolicznych miejscowościach: w Końskich, Niekłaniu Wielkim, Odrowążku, Skarżysku-Kamiennej, Stadnickiej Woli i Zagnańsku.

Nauka może być bardziej przystępna i interesująca

Świat Młodych Badaczy to międzynarodowy program edukacyjny skierowany do uczniów klas 2-3 szkół podstawowych, realizowany w Polsce od 2016 roku, a od 2022 we współpracy z firmą LeoLAB. Ma na celu rozbudzenie pasji do nauk ścisłych i przyrodniczych wśród najmłodszych oraz rozwijanie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia. Opracowując program Świat Młodych Badaczy, przyjęto założenie, że jedynie poprzez osobiste doświadczenie dzieci mogą rozwijać pełniejsze wyobrażenie i zrozumienie procesu pracy badawczej.

W czasie 90-minutowych interaktywnych warsztatów uczniowie wykonują eksperymenty badawcze – przykładowo odmierzają potrzebne składniki, samodzielnie identyfikują badane substancje i wyciągają wnioski. Możliwość nauki poprzez praktyczne doświadczenia angażuje ich i sprawia, że nauka staje się bardziej przystępna i interesująca. Dzięki tej inicjatywie dzieci mogą nie tylko poszerzyć swoje horyzonty naukowe, ale także rozwijać swoją kreatywność oraz zdolności analityczne.

– Projekt Świat Młodych Badaczy to dla naszej firmy nie tylko inicjatywa edukacyjna, ale przede wszystkim zaangażowanie w rozwój młodych talentów i promocję nauki wśród najmłodszych – to tam drzemie ogromny potencjał. Jesteśmy przekonani, że poprzez praktyczne warsztaty dzieci nie tylko zdobywają wiedzę, ale również pasje do nauk ścisłych. Jesteśmy dumni z projektu i obecności w społecznościach lokalnych – podkreśla Dorota Strosznajder, Dyrektorka Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz pełnomocniczka ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska.

Popularność projektu w społecznościach lokalnych

Projekt od 2016 roku gości w placówkach edukacyjnych zlokalizowanych wokół siedzib Henkla w Polsce, takich jak Dzierżoniów, Stąporków, Racibórz i Warszawa. Dla wielu szkół program Świat Młodych Badaczy przez ten czas stał się niezwykle wartościowym i wręcz nieodzownym elementem programu nauczania. Od roku 2016 w warsztatach wzięło udział blisko 10000 dzieci. Zasięg tej inicjatywy z roku na rok rośnie, szkoły chętnie ją wspierają, a rodzice widzą w niej wartość dodaną do edukacji swoich dzieci. Z tego powodu firma postanowiła kilka lat temu wyjść z projektem szerzej, udostępniając go online i sukcesywnie rozwijając.

Świat Młodych Badaczy dla rodziców

Projektowi towarzyszy strona internetowa https://www.henkel-swiatmlodychbadaczy.pl. W ubiegłym roku wzbogacona została o sekcję Dla rodziców, która zachęca do wspólnego spędzania czasu i eksperymentowania z dziećmi. Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej firmy Henkel rodzice znajdą bezpłatny dostęp do wyjątkowych pomysłów na ciekawe doświadczenia, które można łatwo przeprowadzić w warunkach domowych. Każdy eksperyment jest opatrzony instrukcjami, umożliwiającymi sprawne i bezpieczne przeprowadzenie doświadczenia.

Źródło: inf. pras.