Henkel otrzymał certyfikat HR Najwyższej Jakości

11 października 2015

Dotyczy firmy: Henkel Polska,

Henkel Polska został wyróżniony certyfikatem HR Najwyższej Jakości przyznawanym przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK). Otrzymują je firmy stosujące najlepsze praktyki i narzędzia zarządzania kapitałem ludzkim.

W ramach badania HR Najwyższej Jakości PSZK zweryfikował i najwyżej ocenił poszczególne obszary polityki personalnej w Henklu, takie jak rekrutacja i outplacement, rozwój pracowników, wynagrodzenie i systemy motywacyjne, społeczna odpowiedzialność pracodawcy, komunikacja wewnętrzna oraz employer branding. Wręczenie wyróżnień odbyło się podczas uroczystej Gali HR Awards Ceremony będącej corocznym zjazdem Członków Instytucjonalnych PSZK.

– To kolejne ważne wyróżnienie dla naszej firmy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, potwierdzające, że jesteśmy dobrym, wiarygodnym i rzetelnym pracodawcą – powiedziała Karolina Szmidt, dyrektor ds. HR w Henkel Polska.  – Jesteśmy bardzo dumni, bo ten certyfikat jest również świadectwem wysokiej jakości wsparcia i usług, jakie zespół HR oferuje działom biznesowym firmy. A biorąc udział w takich inicjatywach, możemy przyczyniać się do upowszechniania wysokich standardów HR na polskim rynku pracy.

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami przyznało certyfikaty już po raz trzeci. Certyfikatem HR Najwyższej Jakości wyróżniono w tym roku 53 firmy.

Henkel zatrudnia w Polsce 950 osób. Firma prowadzi przemyślaną politykę personalną, której jednym z kluczowych elementów są działania związane z zarządzaniem różnorodnością takie jak wspieranie karier kobiet, programy rozwoju młodych talentów czy inicjatywy kierowane do młodych rodziców. Firma oferuje szerokie możliwości rozwoju zawodowego w kraju i za granicą, w tym planowanie kariery, rotację stanowisk oraz systematyczną ocenę i rozwój kompetencji. Henkel prowadzi także inicjatywy dopracownicze z obszaru odpowiedzialności społecznej, m.in. program wolontariatu pracowniczego MIT oraz programy mające zachęcać pracowników do prowadzenia zrównoważonego stylu życia i pracy.

Pozycję firmy jako wiodącego pracodawcy na polskim rynku potwierdzają liczne nagrody i certyfikaty, takie jak trzykrotny tytuł Top Employer, statuetki w rankingach „Najlepszy Pracodawca” oraz „Pracodawca Godny Zaufania”, a także wyróżnienie „Solidny Pracodawca 2015”. Henkel jest sygnatariuszem Karty Różnorodności, która zobowiązuje firmę do aktywnego propagowania oraz wspierania równego traktowania pracowników w miejscu pracy.

Źródło informacji: materiały rasowe