Gwiazdy sceny muzycznej szkolą utalentowanych wychowanków RDD – Fundacja Orlen

14 lutego 2014

Dotyczy firmy: Orlen,

Stachursky, Damian Ukeje oraz Marcin Kindla prowadzili warsztaty muzyczne dla wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka. Znani artyści udzielili wskazówek sztuki wokalnej podczas pierwszego i drugiego turnusu wczasów organizowanych przez Fundację ORLEN – DAR SERCA. W warsztatach muzycznych udział wzięło 68 dzieci.

Na zaproszenie Fundacji ORLEN – DAR SERCA wychowankowie i opiekunowie z pięciu Rodzinnych Domów Dziecka spędzają obecnie ferie w Szczyrku. Fundacja zorganizuje łącznie cztery turnusy, dostosowując terminy wczasów do kalendarza ferii zimowych w poszczególnych województwach, tak aby z oferty wyjazdu mogły skorzystać Rodzinne Domy z terenu całej Polski.

Główną atrakcją obu turnusów były dwudniowe warsztaty muzyczne. Podczas pierwszego turnusu poprowadzili je Damian Ukeje – laureat pierwszej edycji „The Voice of Poland” i Marcin Kindla, który poprowadził warsztaty muzyczne także z Jackiem Stachurskim w czasie drugiego turnusu. Artyści poprowadzili w formie zabaw ćwiczenia artykulacji i dykcji. Dzieci nauczyły się jak „rozgrzewać” i przygotować aparat mowy do śpiewu, recytowały wiersze i zabawne „łamańce” językowe. Uczestnicy poznali tajniki powstawania utworów muzycznych oraz miały również szanse spróbować swoich sił w tworzeniu muzyki elektronicznej.

Program turnusów zimowych organizowanych przez Fundację ORLEN-DAR SERCA dla Rodzinnych Domów Dziecka jest bogaty. Dzieci nie tylko korzystają z codziennej nauki jazdy na nartach z instruktorem, wycieczek górskich i zwiedzania okolic. Dodatkowymi atrakcjami są także warsztaty ceramiczne, wizyta w Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku – Białej, kulig, ognisko z biesiadą góralską, natomiast długie zimowe wieczory umilają zajęcia prowadzone przez animatora.

Oprócz nauki jazdy na nartach oraz innych atrakcji chcieliśmy dzieciom stworzyć możliwość poznania wyjątkowych i znanych osób. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy doświadczonych i chętnych do tego typu współpracy muzyków, którzy swoją pasją podzielili się z naszymi podopiecznymi. Damian Ukeje i Stachursky już po raz drugi biorą udział w projektach Fundacji ORLEN – DAR SERCA, gdyż wspólnie z Darią Mortka i Nicolą Tubacką zaśpiewali kolędy, które znalazły się na płycie „Dar Serca-kolędy z gwiazdami”. Mamy nadzieję, że nasza współpraca na rzecz dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka będzie się rozwijać. – mówi Emilia Gromadowska Prezes Zarządu Fundacji ORLEN – DAR SERCA.

Fundacja ORLEN – DAR SERCA współpracuje z Rodzinnymi Domami Dziecka od ponad 12 lat. Ze wsparcia Fundacji korzysta ponad 2 000 wychowanków z ok. 270 Rodzinnych Domów Dziecka z całej Polski. Fundacja przekazuje środki na doraźną pomoc, leczenie i rehabilitację oraz wyposaża Rodzinne Domy w karty paliwowe. Dzieci korzystają z programu stypendialnego, uczestniczą w organizowanych przez PKN ORLEN i Fundację spotkaniach. W grudniu blisko dziewięciuset wychowanków RDD, biorących udział w konkursie plastycznym otrzymało od Fundacji paczki świąteczne zawierające książki, audiobooki oraz słodycze. Na społecznościowym fanpage „DEBEŚCIAKI”, który obecnie liczy ponad 16 tys. fanów, podopieczni Rodzinnych Domów Dziecka prezentują swoje talenty i pasje. Dzięki organizowanym przez Fundację warsztatom i konferencjom szkoleniowym, osoby prowadzące RDD mogą rozwijać swoje umiejętności i kompetencje wychowawcze, dla nich również wydawane są poradniki i publikacje.

Źródło: informacja prasowa