„Gwiazdy Dobroczynności” 2021 – znamy finalistów

15 lipca 2021

17 osób znanych ze świata kultury, mediów, filmu, sportu i internetu zostało finalistami XII edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”. W tym gronie znalazła się również akcja charytatywna książka „Nadzieja”. Laureatów tegorocznej edycji poznamy podczas Gali na Balu Charytatywnym „Gwiazdy Dobroczynności”, który odbędzie się 9 października 2021 r. w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

Od 11 lat tytułem Gwiazdy Dobroczynności nagradzane są osoby, które ze swej rozpoznawalności i popularności tworzą narzędzie do pomagania, ratowania życia i zmieniania świata na lepsze. Nie tylko myślą, jak pomagać lub chcieliby, aby świat był lepszy, ale robią konkretne rzeczy, aby to się stało.

W kategorii EDUKACJA finalistami zostali: Marcin Bosak i Wojciech Mecwaldowski (Stowarzyszenie Dwie Strony Medalu), Joanna Okuniewska (Fundacja Centrum Praw Kobiet), Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki (Fundacja Sensoria).

W kategorii ZDROWIE na wyróżnienie zasłużyli: Ada Fijał (Organizacja Kwiat Kobiecości, Fundacja Edukacji Społecznej oraz Krajowe Centrum ds. AIDS), Monika Pyrek (Fundacja Moniki Pyrek) Magdalena Stużyńska-Brauer (Fundacja Polsat), Michał Wiśniewski (Fundacja Luberty Pomagają), oraz Piotr Zelt (Fundacja „Twarze depresji”).

Za działania w obszarze POMOCY CHARYTATYWNEJ w finale Plebiscytu znaleźli się Michał Grudziński (Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu), Małgorzata Kożuchowska (Fundacja Mam Marzenie), Joanna Kulig (Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”), Paweł Żuchowski (Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych).

W tym roku Kapituła oceniała również zaangażowanie Gwiazd w działania społeczne związane z pomocą w czasie pandemii. W kategorii GWIAZDY PRZECIW PANDEMII COVID-19 Kapituła wybrała do finału Joannę Koroniewską i Macieja Dowbora (Fundacja Polsat), Martę Manowską (PoznajGwiazde.pl) i akcję charytatywną książka „Nadzieja” (Agora S.A.)

Oprócz nagród głównych, w Plebiscycie „Gwiazdy Dobroczynności” jak co roku zostanie przyznana Honorowa Gwiazda Dobroczynności oraz Gwiazda Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Swoją nagrodę specjalną przyzna również redakcja magazynu „Twój Styl” – partnera głównego Plebiscytu.

Nominowane w Plebiscycie Gwiazdy to wieloletni ambasadorzy, wolontariusze i darczyńcy fundacji oraz stowarzyszeń w całej Polsce. Osoby te użyczając swojego wizerunku naświetlają konkretny problemy społeczne, są głosem organizacji pozarządowych i ich misji. Ich działania są niezwykle inspirujące dla innych osób oraz dla organizacji pozarządowych.

Opisy społecznego zaangażowania tegorocznych finalistów oraz informacje dotyczące biletów na Bal Charytatywny można znaleźć na www.gwiazdydobroczynnosci.pl oraz na profilach na www.facebook.com/GwiazdyDobroczynnosci i @gwiazdydobroczynnosci.