Grupa Żywiec najlepsza od trzech lat

16 maja 2014

Dotyczy firmy: Grupa Żywiec,

Grupa Żywiec została wyróżniona w prestiżowym rankingu firm odpowiedzialnych społecznie tygodnika „Polityka”, otrzymując najwyższe wyróżnienie – Złoty Listek CSR. Tym samym potentat polskiego rynku piwa z browarami w Żywcu, Warce, Elblągu, Leżajsku i Cieszynie znalazł się w elitarnym gronie czternastu firm, które w codziennej działalności wdrażają najwyższe standardy odpowiedzialności społecznej, ujęte w normie ISO 26000.

Grupa Żywiec jest jedną z nielicznych firm w Polsce, która otrzymuje to najwyższe wyróżnienie co roku nieprzerwanie od pierwszej edycji rankingu „Listki CSR tygodnika Polityka” – mówi Sebastian Tołwiński z Grupy Żywiec.

Ankieta, którą wypełniały firmy biorące udział w rankingu jednego z najbardziej opiniotwórczych tygodników w Polsce, dotyczyła m.in. realizacji strategii zrównoważonego rozwoju i przestrzeganie kodeksów etycznych. Najlepsze spółki CSR w Polsce, w tym Grupa Żywiec, stawiają także pozafinansowe wymagania swoim partnerom biznesowym oraz regularnie publikują raporty społeczne.

Źródło: informacja prasowa