Grupa Santander i Formuła 1® wspierają zrównoważony rozwój branży motoryzacyjnej

29 lipca 2022

Dotyczy firmy: Santander Bank Polska,

Grupa Santander oraz Formuła 1® uruchamiają globalny program skierowany do start-upów i scale-upów z 11 krajów (Niemcy, Argentyna, Brazylia, Chile, USA, Hiszpania, Meksyk, Portugalia, Polska, Wielka Brytania i Urugwaj). Celem programu jest opracowanie zrównoważonych rozwiązań dla sektora motoryzacyjnego w obszarach: mobilność, logistyka i transport, a także kompensacja emisji dwutlenku węgla.

Santander podpisał z F1® trzyletnią umowę o współpracy, której celem jest promocja inicjatyw zrównoważonego rozwoju w sektorze motoryzacyjnym. W pierwszym roku przeprowadzony zostanie konkurs Santander X Global Challenge | Countdown to Zero, w którym F1® odegra kluczową rolę – przedstawiciel F1® zasiądzie w jury konkursu, którego zwycięzcy będą promowani na stronie internetowej i w mediach społecznościowych F1®.

Zgłoszenia do programu Santander X Global Challenge | Countdown to Zero można składać do 8 września na stronie www.santanderx.com. Uczestnicy mogą zgłosić projekt w jednej z trzech kategorii:

  • „On the track” („Na drodze”) – projekty dotyczące przyszłości zrównoważonej, zeroemisyjnej mobilności.
  • „On the move” („W ruchu”) – projekty dotyczące zwiększenia ekologiczności logistyki i transportu lądowego, morskiego i powietrznego.
  • „Balance to zero” („Redukcja do zera”) – innowacyjne rozwiązania w zakresie kompensacji emisji dwutlenku węgla.

–  Dzięki Santander X tysiące przedsiębiorców mogą realizować swoje pomysły szybciej i na większą skalę. Nasza umowa z Formułą 1 wyniesie to wsparcie na kolejny poziom, dając nowym przedsiębiorstwom okazję do połączenia sił z jedną z najbardziej innowacyjnych dyscyplin sportowych na świecie i wspierania transformacji ku gospodarce niskoemisyjnej. Cieszymy się, że możemy być częścią tego programu i życzymy wszystkim przedsiębiorcom sukcesów –  mówi Juan Manuel Cendoya, Szef Pionu Komunikacji, Marketingu Korporacyjnego i Badań w Grupie Santander.

Projekty biorące udział w konkursie będą kilkukrotnie oceniane, aż do finałowego etapu w październiku, w którym zaprezentowanych zostanie 20 najlepszych rozwiązań (10 zaproponowanych przez start-upy i 10 autorstwa scale-upów). Prezentacja odbędzie się przed międzynarodową kapitułą składającą się z ekspertów z różnych branż, w tym członka F1®.

Ostatecznie wybranych zostanie sześć projektów, które otrzymają nagrody o łącznej wartości 120 tys. euro. Trzy zwycięskie start-upy otrzymają 30 tysięcy euro (po 10 tys. euro dla każdego), a trzy najlepsze scale-upy 90 tys. euro (po 30 tys. euro dla każdego). Zwycięzcy uzyskają również dostęp do platformy globalnej Santander X 100 zrzeszającej wiodące projekty Santander X, w ramach której będą mogli m.in. skorzystać z usług doradczych, szkoleń, uzyskać finansowanie, dotrzeć do klientów, pozyskać talenty, zbudować sieć kontaktów i uzyskać dostęp do innych wartościowych zasobów.

Źródło: inf. pras.