Grupa Raben i Szlachetna Paczka razem dla Ukrainy

22 lipca 2022

Dotyczy firmy: Grupa Raben,

Grupa Raben wspiera Szlachetną Paczkę jako partner logistyczny od 2019 roku. Podczas Weekendu Cudów operator angażuje swoich praocwników/ce, w tym kierowców i logistyków, a także udostępnia swoje pojazdy, aby dotrzeć z pomocą na czas do najbardziej potrzebujących. W czerwcu br. Grupa Raben zaangażowała się również w specjalną edycję Szlachetnej Paczki – Solidarną Paczkę dla rodzin z Ukrainy.

– Od wybuchu wojny w Ukrainie naszą granicę przekroczyło, szukając bezpiecznego schronienia, już ponad 4 mln uchodźców. Każdy z nas inaczej przeżywa informacje napływające zza wschodniej granicy. Wszyscy jednak widzieliśmy oddolny zryw społeczny i chęć, z jaką Polacy rzucili się im do pomocy. Pomocy, która nadal jest potrzebna. Kiedy więc usłyszeliśmy o pomyśle na specjalną edycję Szlachetnej Paczki, czyli Solidarną Paczkę dla rodzin uchodźczych – mogliśmy podjąć tylko jedną decyzję – przyłączamy się do akcji! Co roku w okolicach Świąt Bożego Narodzenia Raben staje się partnerem logistycznym Szlachetnej Paczki. Wygląda na to, że w tym roku będziemy współpracować dwukrotnie. Pierwszy Weekend Cudów, ten związany z Solidarną Paczką już za nami. Dołożyliśmy swoją cegiełkę, dzieląc się swoimi zasobami i doświadczeniem w szczytnym celu. Muszę przyznać, że to bardzo satysfakcjonujące uczucie, kiedy pomaga się wraz z firmą, w której się pracuje mówi – Katarzyna Ostojska, Marketing Manager, Raben Logistics Polska.

Podczas czerwcowego Weekend Cudów Solidarnej Paczki wolontariusze z darami dotarli do 1119 uchodźczych rodzin. Utworzono magazyny wspierające w trzech miastach: Warszawie, Krakowie i Gdańsku, gdzie składowane były paczki dla rodzin, które nie znalazły darczyńców w swoich rejonach. Szybkie i sprawne działanie umożliwiło przetransportowanie paczek z 3 magazynów wspierających do 12 magazynów rejonowych, a stamtąd zostały bezpośrednio doręczone do potrzebujących przez wolontariuszy Solidarnej Paczki.

Źródło: inf. pras.