Grupa LOTOS wspiera Program PolSKI Mistrz

15 kwietnia 2021

Dotyczy firmy: Grupa LOTOS,

Spółka rozszerza współpracę z Polskim Związkiem Narciarskim i dołącza do partnerów Programu PolSKI Mistrz, który od dwóch sezonów wspiera rozwój narciarstwa i snowboardu alpejskiego w Polsce. Umowa pomiędzy PZN a Grupą LOTOS w tym obszarze obowiązywać będzie przynajmniej do końca sezonu 2021/2022.

LOTOS od wielu lat wspiera rozwój narciarstwa klasycznego w Polsce, pełniąc rolę Generalnego Sponsora Polskiego Narciarstwa oraz Tytularnego Sponsora Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – “LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Spółka dołączyła teraz do Partnerów Programu PolSKI Mistrz.

– Współpracujemy z LOTOSEM od prawie 20 lat. Poznaliśmy się przez ten czas i mogę o tej współpracy wypowiadać się w samych superlatywach – mówi Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. – LOTOS zawsze był dobrym i pewnym partnerem. Stabilizacja w sporcie jest bardzo ważna, dlatego cieszę się, że Grupa LOTOS dołącza do Partnerów Programu PolSKI Mistrz – dodaje Prezes PZN. – LOTOS ze swoim doświadczeniem przy programach sponsoringowych pozwoli nam wykonać kolejny krok jakościowy. Liczymy, że będzie dużym wzmocnieniem naszej drużyny w wspieraniu narciarzy alpejskich i snowboardzistów na trasie do mistrzostwa – podkreśla Apoloniusz Tajner.

PolSKI Mistrz to program rozwoju narciarstwa alpejskiego i snowboardu realizowany przez PZN, dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Funduszu Rozwoju, Polskich Kolei Linowych i Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka. Celem działań prowadzonych w ramach tej inicjatywy jest kształcenie nowego pokolenia zawodników i zawodniczek poprzez rozwój rywalizacji sportowej w kraju oraz zapewnienie profesjonalnie przygotowanej bazy treningowej w Polsce. Program zainicjowało porozumienie podpisane z PZN przez PFR i Grupę PKL pod koniec 2019 roku.

źródło: mat. pras.