Grupa LOTOS i AZS przedłużają współpracę

5 marca 2021

Dotyczy firmy: Grupa LOTOS,

Grupa LOTOS nadal będzie strategicznym sponsorem Akademickiego Związku Sportowego i Akademickiej Reprezentacji Polski startującej m.in. w letniej i zimowej uniwersjadzie. Na podstawie umowy przedłużonej o kolejne 12 miesięcy współpraca rozpoczęta w sierpniu 2018 roku będzie kontynuowana przynajmniej do końca roku 2021.

– Jest dla nas wielkim powodem do dumy, iż tak renomowana polska firma po raz kolejny podjęła decyzję o przedłużeniu umowy z Akademickim Związkiem Sportowym. W 2021 roku czeka nas wiele wyzwań, choćby udział w dwóch uniwersjadach, więc zadań mamy więcej, ale i więcej możemy zaoferować naszemu partnerowi – mówi prof. Alojzy Nowak, prezes Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego.

W 2021 roku polscy sportowcy-studenci będą reprezentować Polskę m.in. na letniej uniwersjadzie w chińskim Chengdu oraz na uniwersjadzie zimowej w szwajcarskiej Luzernie. W planach jest również m.in. wyjazd dużej grupy polskich studentów na europejskie igrzyska do Belgradu. Kontynuowane będą również sztandarowe projekty sportowe w kraju, jak choćby cykl Akademickich Mistrzostw Polski, który każdego roku gromadzi na starcie kilkadziesiąt tysięcy studentów.

– Kontynuacja współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym to bez wątpienia powód do satysfakcji dla Grupy LOTOS. Wsparcie sportu stanowi jeden z fundamentów naszej działalności sponsoringowej. Staramy się być obecni wszędzie tam, gdzie biją serca polskich kibiców – w różnych dyscyplinach i w wielu zakątkach Polski. Wspieramy talenty, zarówno te wzrastające: dziecięce i młodzieżowe, jak również te, których osiągnięcia odbijają się pozytywnym echem w skali całego świata. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie przyczyni się do narodzin kolejnych, polskich gwiazd sportu, a wszystkim zawodnikom życzymy sukcesów podczas tegorocznej rywalizacji – mówi Kinga Fedorowska, dyrektor ds. marketingu Grupy LOTOS.

 

– Grupę LOTOS możemy śmiało nazywać wielkim przyjacielem nie tylko sportu akademickiego, ale w ogóle całego środowiska studenckiego. Naprawdę doceniamy fakt, iż mimo, że pandemia koronawirusa wywróciła świat do góry nogami, to jednak polski sport akademicki nie stracił swojego zaufanego przyjaciela. Dziękujemy! – dodał prof. Nowak.

źródło: mat. pras.