Grupa Amica wspiera personel ze szpitala w Obornikach

23 marca 2021

Dotyczy firmy: Amica,

W ramach podziękowań za wiele miesięcy pracy w walce z pandemią koronawirusa, Grupą Amica podarowała pracownikom szpitala w Obornikach 250 sztuk małego AGD. Przekazane dary będą pomocą w codziennym wykonywaniu obowiązków, które obecnie wiążą się z pracą pod presją czasu i dodatkowymi godzinami na oddziale.

W piątek 19 marca br. pracownikom ze szpitala w Obornikach w województwie wielkopolskim, zaangażowanym w codzienną walkę z pandemią koronawirusa przekazano sprzęt ufundowany przez spółkę MagoVox i Grupę Amica. Otrzymali oni łącznie ponad 250 sztuk małego AGD marki Amica, między innymi blendery i parowary.

– Dzięki codziennej pracy personelu medycznego możemy naprawdę wygrać walkę z pandemią i jak najszybciej wrócić do normalności. Przekazanie sprzętu AGD naszej marki to wyraz uznania dla osób, które znajdują się na pierwszej linii frontu walki z COVID-19. Ich zaangażowanie, odwaga oraz profesjonalizm pomagają wszystkim przetrwać ten trudny czas. Spółka MagoVox i Grupa Amica zawsze chętnie angażują się w pomoc potrzebujących i cieszę się, że tym razem również mogliśmy pomóc wielkopolskiej placówce szpitalnej – mówi Henryk Szlachetka dyrektor ds. organizacji i bezpieczeństwa Grupy Amica.

Do każdego urządzenia dołączono zawieszki oraz kwiaty dla pracowników szpitala, z myślą o tym, żeby ten wiosenny akcent choć na chwilę przywrócił spokój i odwrócił uwagę od trudnej rzeczywistości, z jaką zmagamy się na co dzień. Szpital otrzymał również książki dla pacjentów, którzy szczególnie teraz potrzebują kontaktu z kulturą. „Kobieta” Ety Kobi to książka przedstawiająca różnorodne doświadczenia kobiet, które pomimo wielu przeciwności losu, nie przestały wierzyć w swoją moc.

Szpital w Obornikach jest kolejnym takim miejscem na mapie Polski, które otrzymało potrzebne wsparcie od MagoVox oraz Grupy Amica. Dzięki tej kooperacji placówki z Szamotuł, Międzychodu, Poznania i Czarnkowa otrzymały nie tylko sprzęt AGD, ale również urządzenia medyczne, które wspomagają oddychanie pacjentów i tym samym ratują im życie.

źródło: mat. pras.