Grupa Amica pomaga pogorzelcom z osiedla Kopernika w Poznaniu 

3 marca 2021

Dotyczy firmy: Amica,

Grupa Amica przekazała mieszkańcom Poznania, którzy stracili w pożarze całe wyposażenie swoich mieszkań, niezbędny im sprzęt AGD. Przekazanie darowizny odbyło się 1 marca przy dziedzińcu Urzędu Miasta.

12 lutego doszło do pożaru w wieżowcu przy ul. Keplera. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale mieszkańcy przeżyli grozę. W jednym z mieszkań płomienie odcięły nawet drogę ucieczki 12-letniej dziewczynce – na szczęście strażacy zdołali ją uratować. Podczas pożaru i działań gaśniczych pięć mieszkań uległo zniszczeniu lub częściowemu uszkodzeniu, zostawiając 20 osób bez dachu nad głową.

– Amica wielokrotnie już reagowała na różne wypadki w Poznaniu, w których ucierpieli ludzie. W tym przypadku również, zwłaszcza wobec trudnego czasu pandemii i prośby pana prezydenta, nie mogliśmy przejść obojętnie obok krzywdy pogorzelców. Wierzę, że udzielone dzisiaj wsparcie pomoże poszkodowanym rodzinom w szybkim powrocie do normalnego funkcjonowania – powiedział I Wiceprezes Grupy Amica, Marcin Bilik.

Producent AGD przekazał poszkodowanym rodzinom najpotrzebniejszy sprzęt do codziennego użytku – chłodziarko-zamrażarki, płyty gazowe, piekarniki, zmywarkę i kuchenkę mikrofalową.

Do pomocy poszkodowanym zaangażowało się wielu dobrych ludzi – utworzono grupę na platformie Facebook, w których można wylicytować cenne przedmioty i tym samym pomóc poszkodowanym rodzinom. Uruchomiona została też zbiórka pieniędzy na remonty mieszkań, którą można znaleźć pod adresem>>

źródło: mat. pras.