„Gruntownie przeszkolić i wrzucić na głęboką wodę” – w Nestlé ruszają 16. letnie praktyki zawodowe

30 czerwca 2015

Dotyczy firmy: Nestlé Polska,

Już jutro startują kolejne, 16. letnie praktyki w Nestlé. Aż 7 lokalizacji w całym kraju przyjmie na 3-miesięczne płatne praktyki łącznie 75 studentów i absolwentów. Najlepsi otrzymają propozycję pracy.

Kalisz, Rzeszów, Namysłów, Kargowa, Nałęczów, Warszawa, a także otwarta w marcu fabryka w Nowej Wsi Wrocławskiej – w tych lokalizacjach jedna z największych światowych firm spożywczych przez 3 letnie miesiące będzie szkolić studentów i absolwentów oraz zapoznawać ich z warunkami pracy w międzynarodowej korporacji. Czego się nauczą? Czy to doświadczenie wpłynie na ich przyszłą drogę zawodową? Dowiemy się w już wkrótce. To, co wiemy już dziś, to fakt, że największym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się działy: produkcji, techniczny i zarządzania jakością. Łącznie do firmy spłynęło ponad 4000 aplikacji, a w rozmowach rekrutacyjnych wzięło udział ponad 400 kandydatów.

Letnie praktyki w Nestlé otwierają przed młodzieżą dwie ścieżki rozwoju: praktyki w biurach w ramach BIPBusiness Internship Program oraz praktyki techniczne w fabrykach firmy w całej Polsce w ramach programu TEDP Technology Engineering Development Program. BIP to program przeznaczony dla studentów o profilu ekonomicznym. Oferuje szansę zdobycia doświadczenia w takich dziedzinach jak np. marketing, sprzedaż, HR czy IT, a TEDP to program dla inżynierów, w którym Nestlé otwiera drzwi swoich fabryk w całej Polsce. Praktykanci w tym wypadku szkolą się w dziedzinach takich jak technologia i produkcja, zapewnienie jakości, inżynieria przemysłowa, wdrożenie i rozwój nowych produktów.

W ramach BIP w tym roku firma przeszkoli 40 praktykantów głównie w Warszawie, Kaliszu i Nowej Wsi Wrocławskiej, a w programie praktyk technicznych TEDP firma stworzyła 35 miejsc pracy w całej Polsce. Najwięcej w fabryce Winiar w Kaliszu, fabryce karmy dla zwierząt koło Wrocławia oraz w fabryce lodów w Namysłowie.

Czego oczekują od praktyk młodzi? – Wrzucenia na głęboką wodę po gruntowym przeszkoleniu – zapewnia 22–letnia Kasia, jedna z praktykantek. Co ich czeka przez najbliższe miesiące? – Praktykanci otrzymają własne projekty i własnych klientów, oczywiście po przeszkoleniu i przy wsparciu doświadczonych managerów. Najlepsi otrzymają propozycję stałej pracy w Nestlé. Podczas praktyk mają szansę zobaczyć, jakie są wymagania pracodawców, jak wygląda praca w dużej firmie i czy to jest ten kierunek, w którym chcą się rozwijać zawodowo. Poza przekazaniem im merytorycznych kompetencji i umożliwieniem sprawdzenia w praktyce wiedzy nabytej w czasie studiów, bardzo ważne jest dla nas także wyposażenie młodych ludzi w kapitał wiary w siebie i cenne budujące doświadczenie zawodowe, z którego będą czerpać w przyszłości. To element polityki naszej firmy i społecznej odpowiedzialności biznesu Nestlé – przekonuje Mariola Raudo, Kierownik ds. Rekrutacji w Nestlé.

Praktyki letnie są częścią Europejskiej Inicjatywy Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth. Inicjatywa zakłada zatrudnienie przez Nestlé do końca 2016 roku 20 000 Europejczyków do 30. roku życia. Połowa z nich otrzyma propozycję pracy, natomiast druga połowa – oferty praktyk i staży.

Źródło: informacja prasowa