GRI z nowym dyrektorem wykonawczym

22 lipca 2014

GRI (ang. The Global Reporting Initiative) ogłosiło w poniedziałek, że Michael Meehan został wyznaczony na nowego dyrektora wykonawczego organizacji. Zastąpi on Ernsta Ligteringena, który opuści organizację po 12 latach pełnienia tego stanowiska.

Michael Meehan posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania projektami z zakresu zielonych technologii. Był także odpowiedzialny za stworzenie licznych raportów związanych ze zrównoważonym rozwojem dla rządów i międzynarodowych przedsiębiorstw, w tym także raportów społecznych. – Michalel przez wiele lat był zaangażowany w różnorodne działania na polu zrównoważonego rozwoju, kładąc szczególny nacisk na kwestie technologiczne i związane z raportowaniem społecznym. W tym czasie dał się poznać jako osoba posiadająca umiejętność myślenia strategicznego, zdolności przywódcze oraz umiejętności związane z zarządzaniem organizacją – podkreśla Christianna Wood, Prezeska Zarządu Organizacji.

Nowy dyrektor zarządzający GRI posiada prawie dwudziestoletnie doświadczenie na polu zrównoważonego rozwoju i CSR, w tym projekty związane z zarządzaniem łańcuchem dostaw i projektami związanymi z raportowaniem zużycia energii i śladu węglowego. Specjalizuje się w docieraniu do szerokiego grona odbiorców z informacjami dotyczącymi innowacyjnych zagadnień związanych z CSR i zrównoważonym rozwojem. ­– Nie mogę się doczekać rozpoczęcia prac z zespołem GRI by w dalszym ciągu wzmacniać pozycję organizacji we wdrażaniu raportowania społecznego jako standardu w biznesie. Jestem głęboko przekonany, że jesteśmy obecnie świadkami ogromnej zmiany w podejściu do raportowania społecznego, szczególnie, że innowacyjność i zaangażowanie stają się kluczowym elementem strategii CSR firm.

Christianna Wood podziękowała również odchodzącemu Dyrektorowi wykonawczemu – Ernstowi Ligteringenowi za 12 lat zaangażowania w rozwój organizacji. Podkreśliła jego rolę w przekształcenu GRI symbol raportowania społecznego, co przejawia się w ponad 5000 organizacji, które na całym świecie używały standardu GRI jako podstawy do przygotowania raportów społecznych.

Źródło: informacja prasowa