GAZ-SYSTEM S.A. od 5 lat wspiera Akademię Energii

26 kwietnia 2016

Dotyczy firmy: GAZ-System,

GAZ-SYSTEM S.A., jako partner strategiczny  wspiera od 5 lat  prowadzoną przez Fundację im. Lesława A. Pagi Akademię Energii. Jest to projekt edukacyjny oferujący cykl specjalistycznych szkoleń oraz staży, osobom które z branżą energetyczną wiążą swoją przyszłość zawodową. W ostatni piątek  w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych odbyło się uroczyste podsumowanie pięciu dotychczasowych edycji Akademii Energii, w trakcie którego przedstawicielom instytucji i firm partnerskich wręczono jubileuszowe statuetki.

Celem projektu jest stworzenie platformy wymiany wiedzy pomiędzy praktykami z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej, a osobami stojącymi dopiero u progu kariery w tym sektorze. Dotychczas z udziału w programie skorzystało ponad 160 osób – studentów oraz absolwentów kierunków ekonomicznych, finansowych, technicznych oraz prawnych. Projekt składa się z cyklu weekendowych szkoleń (warsztatów, wykładów, spotkań z wybitnymi ekspertami) oraz płatnych staży dla uczestników w firmach partnerskich. Szkolenia poruszają najbardziej aktualne tematy dotyczące polskiego przemysłu energetycznego: bezpieczeństwo techniczne sieci przesyłowych, liberalizacja rynku gazu, komunikacja na rynku energii elektrycznej, sytuacja polskich spółek w obliczu trendów na rynku ropy  oraz gazu, rozwój odnawialnych źródeł energii, prawo regulacji sektorowej, sytuacja energetyki jądrowej w Polsce i wiele innych.  GAZ-SYSTEM S.A. wspiera od samego początku ten zainicjowany przez Fundację im. Lesława Pagi projekt, a od 3 lat jest partnerem strategicznym Akademii Energii.

Bardzo się cieszę, że GAZ-SYSTEM S.A. odgrywa tak znaczącą rolę w budowaniu nowego pokolenia kadry w branży energetycznej. W ciągu pięciu lat współpracy ponad połowa stypendystów po odbyciu stażu kontynuowała u nas pracę. Jesteśmy niezmiennie w czołówce firm, do których najchętniej aplikują stypendyści Akademii Energii co świadczy o renomie naszej Spółki jako pracodawcy. Z pewnością nie bez znaczenia jest profil działalności GAZ-SYSTEM S.A. oraz projekty, które realizujemy dla  zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju  – podkreślił Pan Tomasz Stępień, Prezes Zarządu GAZ-SYSTEM S.A.

W ramach współpracy z Fundacją im. Lesława A. Pagi eksperci GAZ-SYSTEM S.A. co roku prowadzą wykłady i szkolenia z zakresu funkcjonowania rynku gazu i systemu przesyłowego gazu ziemnego. Spółka oferuje adeptom Akademii możliwość odbycia praktyk zawodowych. Dotychczas z tej oferty skorzystało 14 stażystów, spośród których  7 osób zostało pracownikami GAZ-SYSTEM S.A.