GAZ-SYSTEM S.A. jest partnerem II edycji projektu Akademia Energii

22 lutego 2013

GAZ-SYSTEM S.A. jest po raz drugi partnerem projektu „Akademia Energii” organizowanego przez Fundację 2065 im. Lesława Pagi. Jest to przedsięwzięcie edukacyjne skierowane do studentów i absolwentów, którzy nie ukończyli 26 lat.

„Akademia Energii” to cykl wykładów, warsztatów i debat w których oprócz uczestników, udział biorą czołowi eksperci, naukowcy, politycy i przedstawiciele firm mających największy wpływ na kształt rynku energii w Polsce. Zaproszeni goście będą mogli podzielić się ze słuchaczami swoim bogatym doświadczeniem zawodowym. Celem realizowanego projektu jest zbudowanie instytucji edukacyjnej, oraz szerokiej koalicji z udziałem rożnych instytucji, na rzecz bezpieczeństwa energetycznego i stabilnego rozwoju rynku energii w Polsce.

W „Akademii Energii” udział wezmą młodzi ludzie, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, nabyć nowe umiejętności i rozwijać się zawodowo w branżach związanych z rynkiem energii. Po zakończonym cyklu szkoleniowym, każdy z uczestników odbędzie dwumiesięczny staż w instytucji Partnera.

GAZ-SYSTEM S.A. w tym roku przyjmie na staż czterech słuchaczy Akademii Energii, którzy dzięki niemu zdobędą wiedzę w zakresie rozwoju systemu przesyłowego i rynku gazu oraz będą mogli zastosować w praktyce swoje kompetencje i umiejętności zdobyte w trakcie studiów.

Uroczysta inauguracja „Akademii Energii” odbędzie się 22 lutego o godz. 16:00 w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych.

Transmisję z Inauguracji będzie można obejrzeć na żywo na kanale GPW Media.

„Akademia Energii” jest jednym z projektów realizowanych przez GAZ-SYSTEM S.A. w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Projekt przewiduje również przeprowadzenie wykładów dla studentów przez przedstawicieli Spółki.

Źródło: Materiały prasowe