Fundacja VIVE Serce Dzieciom obchodziła 200. urodziny Stanisława Moniuszki

17 maja 2019

Dotyczy firmy: Grupa VIVE,

200. urodziny Stanisława Moniuszki, jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów romantyzmu, który inspiruje młodych artystów w Konkursie „Recycling na miarę”, Fundacja VIVE Serce Dzieciom obchodziła w dwóch kieleckich szkołach podstawowych: Nr 19 i Nr 39.

Uczniowie szkoły Nr 39, której patronem jest Pan Moniuszko, chwalili się dotychczasową pracą przy konkursowych obrazach, a młodsze dzieci szkoły Nr 19 szykowały dla niego jubileuszowe laurki. Wśród nich znalazła się jedenastoletnia Zosia, która bardzo cieszyła się z uroczystości, bo akurat teraz obchodzi urodziny.

Konkurs „Recycling na miarę. Moniuszko inspiruje” zbliża się do końca. Fundacja VIVE Serce Dzieciom będzie przyjmować prace dzieci do 24 maja 2019 do godz. 16.00. Każda ze szkół, zgodnie z Regulaminem, może dostarczyć od 3 do 12 prac konkursowych inspirowanych twórczością Stanisława Moniuszki. Członkowie Kapituły spotkają się 28 maja i dokonają wyboru najlepszych prac. Uroczyste zakończenie Konkursu „Recycling na miarę. Moniuszko inspiruje” zaplanowane jest na dzień 12 czerwca o godz. 10.00.

Źródło: mat. pras.