Fundacja PGE – Energia z Serca i biegacze pomagają potrzebującym! Za nami już siódma edycja On The Run.

23 lipca 2015

Dotyczy firmy: PGE Polska Grupa Energetyczna,

We wtorek 14 lipca pobiegła już VII edycja On The Run powered by PGE. Tym razem zebrane środki, podwojone przez Fundację PGE – Energia z Serca, trafiły do Fundacji „Rejs Odkrywców”.

On The Run to wyjątkowa impreza w kalendarzu warszawskich wydarzeń dla biegaczy – od stycznia biegi odbywają się nocą, w oświetlonych alejkach Łazienek Królewskich. Trasa biegu jest przygotowana w taki sposób, aby każdy mógł wziąć w nim udział – amator i doświadczony sportowiec.

Niemal od początku impreza była wspierana przez Fundację PGE – Energia z Serca. V edycja On The Run była pierwszą, w którą Fundacja zaangażowała się na szeroką skalę. Dzięki temu kwota uzbierana ze sprzedaży pakietów startowych jest podwajana przez Fundację.

Siódma edycja biegu charytatywnego On The Run powered by PGE przyciągnęła ponad 400 osób, które swoją miłość do aktywności fizycznej łączą z pomocą potrzebującym. Kwota, która została zebrana ze sprzedaży pakietów startowych uprawniających do wzięcia udziału w biegu, została przekazana na konto Fundacji „Rejs Odkrywców”. Środki sfinansują żeglarskie wakacje dla podopiecznych fundacji, czyli młodych ludzi z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.

To już kolejna edycja tego cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem biegu, którą wsparła Fundacja PGE – Energia z Serca. Podczas On The Run z okazji Dnia Matki wsparcie finansowe przekazane zostało mamie chorej na porażenie mózgowe Karolinki, natomiast On The Run zorganizowany w Dzień Ojca pobiegł z pomocą dla ojca chorego Kazika.

Fundacja PGE – Energia z Serca jest jednym z filarów zaangażowania społecznego Grupy Kapitałowej PGE. Tylko w 2014 przekazała potrzebującym pomoc o wartości prawie 3 mln zł.

Źródło: informacja prasowa