Fundacja ORLEN – DAR SERCA spełniła marzenie sześciolatka

10 lutego 2015

Dotyczy firmy: Orlen,

Fundacja ORLEN – DAR SERCA we współpracy z Fundacją „Dziecięca Fantazja”, urzeczywistniła motoryzacyjne marzenia małego Igora. Uroczystość przekazania upominków chłopcu uświetnił wicemistrz serii wyścigów Porsche Supercup – Kuba Giermaziak.

Walka z chorobą, długie pobyty w szpitalu to trudne przeżycie dla dorosłego człowieka, a tym bardziej dla małego dziecka, którego życie z ciężką chorobą to niestety codzienność. Aby więc choć w pewnym stopniu umilić trudne rozstania maluchów z rodzinnym domem, Fundacja „Dziecięca Fantazja” dociera do nich starając się spełniać ich życzenia. Sześcioletni  Igor z miejscowości Nowa Wieś w województwie wielkopolskim dzielnie walczy z ciężką chorobą nowotworową od dziewiątego miesiąca życia. Mimo długotrwałych pobytów w szpitalu i uciążliwego leczenia chłopiec ma wiele zainteresowań, a jego największą pasją jest motoryzacja.

Dlatego też Fundacja ORLEN – DAR SERCA zainspirowana przez Fundację „Dziecięca Fantazja”, zdecydowała się ufundować młodemu pacjentowi szpitala w Poznaniu prezenty, o których marzył Igor  – samochód na akumulatory, który został specjalnie dla niego spersonalizowany oraz konsolę wraz z kontrolerem ruchu, dzięki którym chłopiec będzie mógł się poczuć jak prawdziwy kierowca wyścigowy. Jednak największą niespodzianką dla Igora była wizyta zawodnika zespołu wyścigowego VERVA Racing Team Kuby Giermaziaka w szpitalu i wręczenie mu prezentów.  Opowieści Kuby, który od 2010 roku bierze udział w wyścigach serii Porsche Supercup, o osiągnięciach w sporcie motorowym, także były dla chłopca wielką atrakcją. Uroczyste przekazanie prezentów sześciolatkowi oraz spotkanie z mistrzem kierownicy odbyło się w piątek 6 lutego. W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele Fundacji „Dziecięca Fantazja”.