Fundacja Biedronki z programem pomocowym „Niezbędny dla rodziny”

3 sierpnia 2022

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

Fundacja Biedronki wraz z organizacjami partnerskimi zorganizowała transport pakietów humanitarnych dla rodzin w Ukrainie. W ramach programu „Niezbędny dla rodziny” przekazano 431 ton produktów spożywczych i higienicznych. Docelowo na Ukrainę pojedzie kilkadziesiąt tirów z artykułami, których wartość sięga prawie 5 mln zł.

„Niezbędny dla rodziny” to trzeci program pomocy dla Ukrainy prowadzony przez Fundację Biedronki. Tym razem jednak wsparcie nie trafia do uchodźców w Polsce, a do osób, które pozostały na terytorium objętym wojną. Pakiety humanitarne mają dostarczyć czteroosobowej rodzinie niezbędne produkty na co najmniej dwa tygodnie. Na Ukrainę wysyłane są trzy rodzaje paczek: żywnościowe, dziecięce i higieniczne.

– Program okazał się ogromnym wyzwaniem. Obecnie wysyłka darów na Ukrainę jest bardzo kosztowna m.in. ze względu na ryzyko, którym obarczone są tego typu transporty. Utrudnieniem był również długi czas oczekiwania na przekroczenie granicy, który w skrajnych przypadkach sięgał nawet kilkunastu dni. Jednak doświadczenie i kontakty naszych partnerów, a także nasza sprawność logistyczna – by wykorzystać nadarzające się okazje transportu organizowaliśmy załadunek w ciągu kilku godzin – pozwoliły dostarczyć pomoc rodzinom na Ukrainie – mówi Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

Akcja prowadzona jest z trzema organizacjami partnerskimi: Stowarzyszeniem SURSUM CORDA (łac. „w górę serca”), Klubem Inteligencji Katolickiej z Warszawy oraz Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Wartość wszystkich programów pomocy na rzecz uchodźców prowadzonych przez Fundację Biedronki sięga prawie 30 mln zł. Dodatkowo w pomoc zaangażowana jest sieć Biedronka, która przekazała wsparcie dla Ukrainy o wartości około 17 mln zł (w tym ponad 7 mln zł oraz 650 ton żywności zebranych od klientów sklepów).

Źródło: inf. pras.