Fundacja Amicis i grupa Amica wspierają warsztaty terapii zajęciowej

8 września 2020

Dotyczy firmy: Amica,

Fundacja Amicis, wspierana przede wszystkim przez Grupę Amica, po raz kolejny udzieliła pomocy potrzebującym. Tym razem wsparcie w postaci sprzętu AGD trafiło do Warsztatów terapii Zajęciowej w Zaborowie, organizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom – Nasz Świat” w Lesznie. Tego typu inicjatywa pozwoli podopiecznym organizacji na aktywizację społeczną, naukę samodzielności i rozwój pasji.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom – Nasz Świat” w Lesznie powstało z inicjatywy rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. W tym roku założyciele postanowili uruchomić pierwsze w powiecie Miasto Leszno. Warsztaty Terapii Zajęciowej, których oferta adresowana jest do 40 osób z niepełnosprawnościami. Budynek, w którym będą obywały się zajęcia, wymagał wyposażenia w niezbędne sprzęty. W związku z tym Wojciech Otto, Prezes Zarządu Stowarzyszenia zwrócił się do Fundacji Amicis z prośbą o przekazanie sprzętu AGD.

– Każdego dnia miałem dookoła siebie mnóstwo ludzi dobrej woli, którzy pomagali w trakcie całej inwestycji. Na szczęście dziś cieszymy się zakończeniem prac. 1 września ruszyliśmy z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Zaborowie, które są pierwszą tego typu placówką w powiecie Miasto Leszno. Dzięki zaangażowaniu rodziców, wolontariuszy, pracowników i sponsorów udało się nam stworzyć miejsce, które każdego dnia będzie służyło osobom z niepełnosprawnościami. Dziękujemy Grupie Amica i Fundacji Amicis za przekazanie sprzętu AGD: płyt elektrycznych, piekarnika, lodówki, pralki i kuchenki mikrofalowej, dzięki którym nasi podopieczni będą mogli uczyć się samodzielności – mówi Wojciech Otto, Prezes Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom – Nasz Świat”.

Fundacja Amicis na co dzień angażuje się w niesienie pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują, tj. dzieciom, ludziom starszym, samotnym i schorowanym, osobom z niepełnosprawnościami oraz ludziom bezdomnym lub uzależnionym.

– Zależy nam na tym, by ułatwiać im życie, wspierać ich w trudach codzienności i dawać nadzieję na lepsze jutro – mówi Janina Szablewska z Fundacji Amicis.

źródło: mat.pras.