Forum Odpowiedzialnego Biznesu współpracuje z 50 firmami

31 marca 2016

Dotyczy firmy: Amplus, Antalis Poland, ArcelorMittal Poland, EDF Polska, Grupa Velux, RWE, Siemens, Skanska w Polsce, Stena Recycling, Tchibo, Tesco Polska, Unilever,

Od początku istnienia Forum Odpowiedzialnego Biznesu współpracuje z firmami na rzecz wprowadzania pozytywnej zmiany w standardach funkcjonowania firm w Polsce. Podczas dorocznej konferencji poświęconej ogłoszeniu Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” do grona partnerów FOB dołączyło pięć nowych firm, zaś długoletni Partnerzy otrzymali symboliczne podziękowania za dotychczasową współpracę z FOB.

Przystąpienie nowych firm do Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu odbyło się 31 marca w Kinie Muranów w Warszawie podczas ogłoszenia 14. edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W tym gronie znalazły się firmy: Amplus (wiodący polski producent oraz dystrybutor owoców i warzyw, doceniany przez partnerów handlowych na całym świecie), ArcelorMittal Poland (największy w Polsce producent stali), EDF Polska (największy zagraniczny inwestor w branży energetycznej obecny w obszarach wytwarzania, obrotu i sprzedaży energii oraz usług), Stena Recycling (lider kompleksowych rozwiązań w dziedzinie zarządzania odpadami, recyklingu oraz usług środowiskowych), Grupa VELUX (największy producent i eksporter okien z Polski).

Za wieloletnią współpracę z Forum Odpowiedzialnego Biznesu zostało uhonorowanych osiem firm. Provident wspiera działania organizacji od ponad 15 lat, czyli praktycznie od początku jej istnienia. Firmy RWE i Tesco są obecne w Programie Partnerstwa Forum od ponad 10 lat, a Antalis Poland, Siemens, Skanska, Tchibo Warszawa i Unilever Polska od 5 lat. Wszyscy Partnerzy Forum Odpowiedzialnego Biznesu, czyli obecnie 50 firm to liderzy odpowiedzialnego biznesu w Polsce, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami w tym zakresie i zobowiązują się wspierać rozwój idei CSR.

Stale powtarzamy, że CSR to działanie długofalowe, dlatego tak ważne jest, aby współpraca z firmami również miała taki charakter. Bez trwałego zaangażowania firm i ich liderów nie byłoby możliwe wprowadzanie zasad społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Przed nami wiele wyzwań, więc tym bardziej cieszy nas fakt, że wzrasta liczba firm, które nie tylko wdrażają CSR w swoich firmach, ale chcą również wspierać rozwój tych wartości w otoczeniu rynkowym i społecznym – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.