Forum Odpowiedzialnego Biznesu wsparło warszawskie „Przestrzenie pracy – Ukraina”

6 lipca 2022

W Centrum Przedsiębiorczości Smolna oraz Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie powstały „Przestrzenie pracy – Ukraina”. To przestrzenie biurowe udostępniane bezpłatnie przez Miasto Stołeczne Warszawa osobom uchodźczym z Ukrainy, które w bezpiecznym miejscu mogą kontynuować pracę zdalną lub załatwiać bieżące sprawy wymagające dostępu do komputera i internetu.

Przestrzenie są wyposażone w podstawowy sprzęt biurowy i komputery, które Forum Odpowiedzialnego Biznesu pozyskało dzięki współpracy ze swoimi partnerami strategicznymi. W otwarciu nowo przygotowanego miejsca przy ul. Smolnej 4 udział wzięła Marzena Strzelczak – prezeska i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Uchodźcy, którzy docierają do Warszawy, nie znaleźli się tu z własnego wyboru. Musieli uciekać przed wojną ze swoich domów, zostawiając w Ukrainie dorobek całego swojego życia. Są nam bardzo wdzięczni za przyjęcie i życzliwość, ale nie chcą być dla nas ciężarem. Chcą pracować i usamodzielnić się, tak szybko jak to tylko możliwe – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka do spraw przedsiębiorczości i dialogu społecznego w Urzędzie Miasta st. Warszawy.

Centrum Przedsiębiorczości Smolna

W budynku przy ul. Smolnej 4 do dyspozycji uchodźczyń i uchodźców jest open space z biurkami i krzesłami (15 miejsc do pracy dla gości z Ukrainy), bezpłatnym internetem, drukarkami oraz zapleczem socjalnym (aneks kuchenny wyposażony w naczynia, czajniki, mikrofalówkę). Istnieje możliwość skorzystania z sal konferencyjnych. Na miejscu można też uzyskać pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej oraz informacje o wybranych usługach wsparcia, które są dostępne w stolicy.

Centrum Przedsiębiorczości Smolna organizuje również szkolenia, warsztaty i programy doradcze zarówno dla początkujących jak i działających już firm, które stawiają na swój rozwój. W najbliższym czasie planowane są spotkania informacyjne dla migrantów i migrantek z Ukrainy, zainteresowanych stołecznym rynkiem pracy.

Miejsce do pracy w Centrum Przedsiębiorczości Smolna jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Kontakt: centrumprzedsiębiorczości@um.warszawa.pl, tel. 22 443 07 56

Strefa w Centrum Kreatywności Targowa

Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56 oferuje 25 stanowisk do pracy zdalnej dla osób z Ukrainy. Zapewnia dostęp do szerokopasmowego internetu, drukarki, kuchni, zaplecza socjalnego i sal konferencyjnych.

Coworking jest dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Rezerwacja biurka: recepcja@cktargowa.pl, tel. 22 102 61 79

Zobacz też:

Warszawa w kryzysie uchodźczym – raport po trzech miesiącach wojny »