„Firmy odpowiedzialne społecznie” – podsumowanie debaty

24 marca 2016

Debata „Firmy odpowiedzialne społecznie” została zorganizowana przez redakcje Rzeczpospolitej i gazety Parkiet 2.03.2016. Jako ekspertka wystąpiła w niej dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Marzena Strzelczak.

Choć część firm nadal traktuje społeczną odpowiedzialność biznesu czyli CSR jako przejściową modę, lub element działań marketingowych, to z roku na rok zwiększa się grupa przedsiębiorstw, które widzą w tym swoją przewagą konkurencyjną. Ich odpowiedzialne podejście do prowadzenia biznesu przekłada się na konkretne zachowania i działania, na których korzystają nie tylko pracownicy czy kontrahenci, ale i cała gospodarka. O konkretach – czyli o tym, jak firmy odpowiedzialne społecznie mogą wpłynąć na warunki w biznesie, na rynek pracy i swoje najbliższe otoczenie – oraz o tym,  jakie korzyści przynosi takie podejście – 2 marca dyskutowali uczestnicy debaty „Rzeczpospolitej”.

Zapraszamy do zapoznania się z reportażem podsumowującym debatę „Firmy odpowiedzialne społecznie”, oraz jej pełnym zapisem.

https://youtu.be/BO7c96eHZ3g

Pełny przebieg debaty do obejrzenia w naszej Bazie wiedzy o CSR.