Fajniaki wspierają potrzebujące dzieciaki

22 grudnia 2020

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

Do tej pory Gang Fajniaków uczył dzieci, jak troszczyć się o planetę, a teraz pomoże dzieciom, tym potrzebującym. Stanie się to za sprawą książki o przygodach Gangu, którą od 19 grudnia można kupić w sklepach Biedronki. Cały przychód z jej sprzedaży zostanie przekazany programowi Pajacyk, który kupuje posiłki dla swoich małych podopiecznych. Stało się tak dzięki pierwszej takiej współpracy sieci Biedronka i Polskiej Akcji Humanitarnej.

Gang Fajniaków, czyli akcja lojalnościowo-edukacyjna Biedronki okazała się strzałem w dziesiątkę. W ręce małych (a być może nie tylko małych) fanów trafiło już ponad 8 mln maskotek i ponad 1,2 mln książek o ich przygodach. Czym jednak jest sukces, jeśli nie można się nim podzielić… Dlatego całkowity dochód ze sprzedaży zupełnie nowej książki o Gangu: „Zimowa przygoda” w cenie 9,99 zł trafi do podopiecznych programu Pajacyk, który dba o wyżywienie tych dzieci w Polsce, które nie mają szans na codzienny ciepły posiłek.

Fajniaki od początku miały prostą misję: pomagać innym. Dotyczyła ona i ekologii, i polskiej gospodarki, a teraz, przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, Gang pomaga dzieciom z potrzebujących rodzin. Choć tak naprawdę darczyńcami będą wszyscy klienci, którzy kupią książkę „Zimowa przygoda”. – mówi Dorota Wrotek-Gut, dyrektor ds. komunikacji marketingowej sieci Biedronka.

O tym, jakie jest zapotrzebowanie na pomoc w żywieniu najmłodszych, świadczą liczby. Szacuje się, że w kraju takiego wsparcia potrzebuje ok. 300 tysięcy dzieci*. Stworzony przez Polską Akcję Humanitarną program Pajacyk od początku trwania, czyli 1998 roku, zapewnił posiłki 72 tysiącom z nich, wydając na ten cel ok. 27 mln zł.

Współpraca z siecią Biedronka jest dla nas niezwykle ważna, a wsparcie programu Pajacyk w tym szczególnie trudnym czasie daje nam solidne podstawy do działania i dalszego rozwoju. Dla wielu dzieci obiad fundowany przez Pajacyka jest jedynym pełnowartościowym posiłkiem w ciągu dnia. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie, szczególne że książka „Zimowa przygoda”, której całkowity przychód ze sprzedaży zasili nasz program, jest nie tylko ciekawa, ale też spójna z naszymi wartościami – rozwija empatię, wrażliwość i odpowiedzialność za środowisko i świat, w którym żyjemy. – mówi Grzegorz Gruca, wiceprezes Zarządu Polskiej Akcji Humanitarnej, która od 22 lat prowadzi program dożywiania dzieci w polskich szkołach.

„Zimowa przygoda” wyróżnia się nie tylko za sprawą szczytnego celu, ale i sposobu wydania. To jedyna publikacja o Fajniakach w tak dużym formacie, co pozwala zachwycić się ilustracjami Małgorzaty Detner. Autor tekstu „Zimowej przygody”, Marcin Przewoźnik, zadbał zaś o to, by treść książki odpowiadała świątecznej atmosferze: jest to bowiem opowieść o tym, jak nieść pomoc innym. Pozwolimy sobie też zdradzić pewien szczegół z fabuły: do pomagania włączy się nawet Smog Stefek.

źródło: mat. pras.