ESG w praktyce – środowisko. Cykl webinarów CCIFP dla MŚP

20 października 2023

Francusko-Polska Izba Gospodarcza zaprasza do udziału w cyklu bezpłatnych webinarów, które w praktyczny i prosty sposób pokażą, czym jest ESG w zakresie środowiskowym i jak należy przygotować się na rosnące wymagania w tym obszarze.

  • Wyjaśnimy jakie obowiązki i na kogo, nakładają nowe przepisy związane z ochroną środowiska i klimatu.
  • Pokażemy w jaki sposób wdrażać praktyczne i dostępne dla każdego rozwiązania ograniczające ślad węglowy, zużycie surowców, czy energii.
  • Powiemy o oczekiwaniach największych firm polskich i zagranicznych w obszarze redukcji śladu węglowego wobec firm MŚP stanowiących element ich łańcucha dostaw.

Cykl przygotowany przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą i Fundację Veolia dedykowany jest głównie firmom MŚP, by pomóc im spełnić rosnące oczekiwania ze strony największych polskich i zagranicznych przedsiębiorstw w zakresie ograniczania emisji i prowadzenia działań w obszarze ochrony środowiska.

AGENDA:

  • 11.2023, godz. 9:30 – 11:00, on-line

Środowiskowe ABC przedsiębiorcy, czyli co muszę wiedzieć w kontekście ochrony klimatu i nowych regulacji dla przedsiębiorstw?

  • 11.2023, godz. 9:30 – 11:00, on-line

Efektywność energetyczna i ograniczanie emisji gazów cieplarnianych jako kluczowy element dochodzenia do neutralności klimatycznej.

  • 11.2023, godz. 9:30 – 11:00, on-line

Less waste, zero waste i gospodarka obiegu zamkniętego w praktyce.

  • 11.2023, godz. 9:30 – 11:00, on-line

Raportowanie w obszarze środowiskowym i komunikacja prowadzonych działań.

PROGRAM I REJESTRACJA >>>

Doświadczeni eksperci przekazywać będą wiedzę w sposób przejrzysty, zrozumiały i przede wszystkim umożliwiający zastosowanie sprawdzonych rozwiązań w swojej organizacji.

Nawet jeśli Twoja firma nie zostanie objęta obowiązkiem raportowania pozafinansowego, to warto już teraz dowiedzieć się jak zbierać dane i wprowadzać ekologiczne rozwiązania, by zwiększyć swoją konkurencyjność i znaleźć nowych partnerów wśród największych firm.

Na zakończenie uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

EKSPERCI: Agnieszka Oleksyn-Wajda, Akademia Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska, Uczelnia Łazarskiego, Anna Grabowska – Szaniec, Fundacja Veolia, Andrzej Piotrowski, Fundacja Veolia, Piotr Sprzączak, Fundacja Veolia, Victor Shmeruk, HAVAS PR.

Więcej informacji: Mariusz Kielich, mariusz.kielich@ccifp.pl

 Partner główny cyklu: Fundacja Veolia

Patronat cyklu: Akademia Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska, Uczelnia Łazarskiego, UNEP GRID Warszawa, Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Patronat medialny: terazśrodowisko.pl, My Company, Gazeta MŚP, biznes2biznes.com, BIZON – biznes nowoczesny i odpowiedzialny