ERGO Hestia edukuje studentów o CSR w obliczu pandemii

9 czerwca 2021

Dotyczy firmy: ERGO Hestia,

Jak w pandemicznej rzeczywistości firmy podchodzą do realizacji działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu? O tym podczas webinaru adresowanego zwłaszcza do studentek i studentów zainteresowanych CSR  opowiedzą eksperci ERGO Hestii: Mario Zamarripa, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju oraz Dominika Kaliska – Główny Koordynator ds. Wsparcia Pracownika w COVID. Spotkanie odbędzie się 10 czerwca o godz. 15:00. Organizowane jest w ramach cyklu webinarów Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

W trakcie webinaru studenci przyjrzą się bliżej realizowanym przez Grupę ERGO Hestia inicjatywom z zakresu CSR oraz zrównoważonego rozwoju. To okazja do rozmowy o tym, jak z perspektywy biznesu pandemia COVID – 19 wpłynęła na działania CSR. Spotkanie odbędzie się 10 czerwca, godz.15.00 – “CSR w obliczu pandemii. Działania podejmowane przez firmy z zakresu zrównoważonego rozwoju w wyjątkowym czasie”. Zapisz się na spotkanie>>

 Pandemia rzuciła nam wyzwania, z którymi wcześniej się nie mierzyliśmy. Najważniejsze było odnalezienie się z naszymi dotychczasowymi działaniami w nowej rzeczywistości. Pandemia odcisnęła wpływ niemal na każdym naszym działaniu z zakresu zrównoważonego rozwoju. Co ciekawe, nie mówimy tu tylko o wpływie negatywnym. Popularność niektórych programów znacznie w tym czasie wzrosła – mówi Mario Zamarripa.

W ramach cyklu Liga Odpowiedzialnego Biznesu odbędą się jeszcze dwa spotkania:

15 czerwca, godz. 10.00 –  “Co wiesz o zarządzaniu różnorodnością?”

Prowadząca: Patrycja Kamionek, menedżerka projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Czym jest różnorodność i dlaczego warto nią zarządzać? Dlaczego obecnie zarządzanie różnorodnością można uznać za fundament biznesu? Przed jakimi wyzwaniami stoją firmy i społeczeństwo w kontekście zarządzania różnorodnością pokoleniową? O wszystkich tajnikach różnorodności usłyszą uczestnicy spotkania a także będą mogli się zmierzyć z grą multimedialną, która w praktyce pokaże potencjały korzystania z zarządzania różnorodnością.

Zapisz się na spotkanie>>

17 czerwca, godz.16.00 – “Cele Zrównoważonego Rozwoju w strategii i działaniach firmy”

Prowadząca: Agnieszka Michalik, Ekspertka ds. CSR i zrównoważonego rozwoju w BNP Paribas Bank Polska.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak instytucja finansowa zarządza wpływem na otoczenie – gospodarkę, środowisko naturalne i lokalne społeczności oraz jak dostosowuje ofertę produktów i usług do zmieniających się potrzeb klientów. Ekspertka opowie o kontrybucji Banku do realizacji globalnych Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs).

Zapisz się na spotkanie >>

Zajęcia online odbędą się na platformie Clickmeeting. Na spotkania obowiązuje rejestracja>>

***

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu budujący od 2004 roku nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi.

Organizator: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Partnerzy: ERGO Hestia, BNP Paribas Bank Polska

Patroni medialni: dlastudenta.pl, ELSA Poland, Instytut Monitorowania Mediów (IMM), PRoto.pl