Energa wspiera kampanię społeczną na rzecz bezdomnych w Gdańsku

13 listopada 2020

Dotyczy firmy: Energa,

Kampania społeczna „Klikasz w wirtualu i pomagasz w realu. Pomóż nam odnaleźć bezdomnych” ma na celu niesienie pomocy potrzebującym – zwłaszcza tym, którzy nie posiadają dachu nad głową. Akcja, z wykorzystaniem znanego na świecie lokalizatora Arrels, ruszyła na początku listopada 2020 roku.

Od 2 listopada, przez dwa tygodnie, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie namawia do przyłączenia się do akcji pomocy bezdomnym, których tylko w Gdańsku jest ok. tysiąca. Za pośrednictwem plakatów na przystankach, informacji w komunikacji miejskiej, w Urzędzie Miejskim, a także w social mediach, mieszkańcy miasta będą zachęcani do dwóch kliknięć. Pierwsze z nich pozwoli pobrać darmową aplikację ze sklepu w smartfonie lub za pomocą kodu znajdującego się na plakacie. Drugie kliknięcie pomoże z kolei zgłosić lokalizację osoby potrzebującej pomocy – informację o miejscu jej pobytu, płci, przybliżonym wieku czy posiadanym zwierzęciu natychmiast otrzymają wolontariusze Towarzystwa, którzy otoczą taką osobę opieką.

Kampania społeczna Arrels potrwa do 22 listopada br. Szczegóły dostępne będą na stronie internetowej i profilu facebookowym Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie.

Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Energa Grupa Orlen, która wspiera kampanię Arrels w ramach Strategii CSR Grupy Energa.

źródło: strona internetowa Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie