Energa i Klub Hokejowy Toruń razem w kolejnym sezonie

14 lipca 2021

Dotyczy firmy: Energa,

Energa z Grupy ORLEN dalej będzie wspierać toruńskich hokeistów. Do maja przyszłego roku koncern będzie nosił tytuł Sponsora Tytularnego Klubu Hokejowego Energa Toruń.

Energa współpracuje z toruńskim klubem od 2018 roku. Od tego czasu sukcesów w historii zawodników nie brakuje – hokeiści z Energi Toruń kolejny sezon spędzą walcząc o najlepsze tytuły.

– Bierzemy udział w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi – najwyższej klasie rozgrywek w tej dyscyplinie sportu w naszym kraju, rozgrywając mecze na lodowisku Tor-Tor w Toruniu. Dyscyplina ta ma w naszym mieście niemal 100-letnią tradycję, wychowując pokolenia zawodników i kibiców hokeja. Popularyzacja hokeja na lodzie wśród możliwie największej grupy mieszkańców Torunia to jeden z naszych głównych celów. To dzięki nam, i na nas się wzorując, setki mieszkańców Torunia zakładają łyżwy na ślizgawkach, a do ligi amatorskiej skupiającej zainspirowanych przez nas pasjonatów trafiają kolejni chętni zawodnicy – mówi Bogdan Rozwadowski, prezes Zarządu KH Energa Toruń.

Podpisanie kolejnej umowy ogłoszono podczas konferencji prasowej, która odbyła się właśnie na toruńskim lodowisku Tor-Tor.

– Klub Hokejowy Energa Toruń nie tylko osiąga świetne wyniki i jest aktywny w obszarze działań promujących mecze oraz wydarzenia klubowe. Prowadzi też działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, takie jak wsparcie osób starszych, niepełnosprawnych czy organizacja szkoleń dla młodzieży. Nie mieliśmy więc wątpliwości, aby przedłużyć naszą współpracę z zawodnikami z Torunia na kolejny sezon – mówi Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA.

Przyszli członkowie KH Energa Toruń szlifują swoje umiejętności najpierw w Klubie MKS Sokoły, gdzie swój początek ma hokejowa przygoda każdego toruńskiego zawodnika. W klubie trenuje obecnie ok. 180 osób – dzieci i młodzież. Działania trenerów „Sokołów” swoją obecnością na treningach regularnie wspierają zawodnicy drużyny seniorów.

Energa z Grupy ORLEN wspiera sport w Toruniu od wielu lat. Koncern wielokrotnie był nagradzany statuetką Mecenasa Toruńskiego Sportu za zaangażowanie w tym obszarze.

Źródło: inf. pras.