Ekstra Truskawka czy Słodka Czekolada, czyli warsztaty komiksowe dla dzieci o zdrowym żywieniu

28 marca 2014

Dotyczy firmy: Carrefour Polska,

26 marca w Centrum Caritas w Poznaniu odbyły się Warsztaty Komiksowe „Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia mi przybywa” organizowane wspólnie przez Carrefour Polska oraz Caritas Polska. Warsztaty są częścią III edycji programu „Dożywianie z Carrefour”.

Tym razem w trakcie Warsztatów Komiksowych „Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia mi przybywa” mali rysownicy stworzyli takie dzieła jak: „Ekstra truskawka zwalcza Słodką Czekoladę”, czy „Owocowy świat”. Warsztaty dla podopiecznych Caritas to inicjatywa edukacyjna, realizowana w ramach programu „Dożywianie z Carrefour”. Warsztaty prowadzi pasjonat tematyki komiksów, publicysta i rysownik.

Carrefour już po raz trzeci finansuje program „Dożywianie z Carrefour”. Dzięki grantowi przyznanemu Caritas przez Międzynarodową Fundację Carrefour, w ramach III edycji programu 1260 dzieci z całej Polski otrzymuje posiłki przez 5 dni w tygodniu do końca roku szkolnego 2013/2014. Wartość udzielonej pomocy to ponad 1,2 mln zł. Podczas trwania poprzednich edycji programu wydano ponad 400 tys. posiłków, a wsparcie finansowe wyniosło 2 mln 250 tys. złotych.

Poznańskie zajęcia to już siódme z cyklu spotkanie warsztatowe. W sumie, w siedmiu warsztatach w Łodzi, Szczecinie, Warszawie, Katowicach, Lublinie, Wolbromiu i Poznaniu wzięło udział prawie 300 dzieci. Karty dziecięcych komiksów zapełnili zarówno popularni bohaterowie, jak i postaci tworzone od podstaw, takie jak:Super Kiwi, Dzielna Truskawa, Bohater Ananas, czy Owocowy Stworek. Warsztaty to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale również edukacja poświęcona tematyce zdrowego żywienia i przeciwdziałaniu marnotrawstwu.

Przed nami jeszcze 3 warsztaty: w Tylmanowej, Krakowie i Białymstoku. W sumie, na terenie całej Polski odbędzie się 10 warsztatów komiksowych.

Troskliwość, zaangażowanie i pozytywne nastawienie to wartości, którymi kierujemy się na co dzień w naszej działalności. Dlatego ważne jest dla nas pomaganie tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Poza codziennym dożywieniem dzieci angażujemy się także w ich edukację dotyczącą żywności i żywienia. Stąd pomysł zorganizowania warsztatów komiksowych. Wspólna zabawa była doskonałym pretekstem do nauki o zdrowym odżywianiu i kształtowania dobrych nawyków żywieniowych wśród naszych podopiecznych – powiedział Rafał Chabasiński, Dyrektor Regionalny Hipermarketów Północ-Zachód Carrefour Polska.

Bardzo się cieszymy, że już po raz trzeci dzięki pomocy Fundacji Carrefour dzieci korzystają z pomocy żywnościowej. To, że 30 podopiecznych z naszej świetlicy ma zagwarantowane posiłki 5 dni w tygodniu jest bardzo ważne. Mamy pewność, że poza opieką edukacyjną mają również opiekę żywnościową. Trudno wyobrazić sobie piękniejszy widok niż uśmiechnięte i najedzone dziecko – mówi ks. Tomasz Ren, zastępca dyrektora poznańskiej Caritas.

Cykl warsztatów komiksowych wpisuje się w program „Stop Marnotrawstwu” będący częścią Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy Carrefour. Program realizowany jest od początku 2013 roku. Jego celem jest walka z codziennym marnotrawstwem na każdym szczeblu funkcjonowania firmy, a także promowanie przeciwdziałania marnotrawstwu wśród dostawców i klientów Carrefour Polska.

Warsztaty prowadzone są z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych tworzonych na podstawie ogólnodostępnej internetowej bazy wiedzy programu „Odpowiedzialnie każdego dnia!”, która znajduje się pod adresem: http://www.carrefour.pl/program-odpowiedzialnie-kazdego-dnia

Źródło: informacja prasowa