Ekorecycling w ING

21 czerwca 2022

Dotyczy firmy: ING Bank Śląski,

Ile żyje billboard? Czy reklama może mieć drugie życie? Na czym polega ekorecycling? Zachęcamy do obejrzenia najnowszego odcinka cyklu #INGdlaEKO.

Cykl filmów #INGdlaEKO prezentuje wybrane, ekologiczne inicjatywy podejmowane przez ING Bank Śląski. Do współpracy przy projekcie zaproszono dziennikarza naukowego i miłośnika astronomii – Karola Wójcickiego. Jako prowadzący wyjaśnia, w jaki sposób różne działania mogą przyczynić się do realnych zmian i oszczędności zarówno dla nas, jak i planety. W ramach cyklu ukazały się już filmy: „kultura OFFowa”, „EKOmural”, „Opowieści z Pietruszkowej Woli”, „ING o zielonych transformacjach”, „Program Grantowy ING dla start-upów i młodych naukowców”.

Film można obejrzeć na stronie.

ING Bank Śląski przerabia swoje wielkoformatowe materiały reklamowe na różne użyteczne przedmioty, które zamiast na wysypisko, trafiają do klientów w postaci toreb, plecaków, nerek, opakowań na laptopy, gadżetów dla dzieci. Do tej pory bank przerobił na użyteczne ekogadżety 17 700 m2 reklam OOH, co jest równe powierzchni parkingu, na którym zmieściłoby się 340 samochodów. Wyprodukował 2,6 tys., toreb, 800 plecaków, 3910 opakowań na laptopy i 1000 sztuk nerek.

– Już 5 lat temu postanowiliśmy, że nie będziemy utylizowali wykorzystywanych do reklamy siatek mesh i innych nośników OOH. Wymyśliliśmy więc, jak dać im drugie życie. Na samym początku z naszych siatek uszyliśmy 1000 ekotoreb. Były one ładne, praktyczne i właściwie niezniszczalne. Skala zainteresowania eko torbami przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Postanowiliśmy kontynuować akcję; po kolejnej kampanii rozszerzyliśmy asortyment i tak działamy nadal – mówi Barbara Deszcz, Marketing Expert , inicjatorka projketu ekorecyclingu w ING Banku Śląskim.

Ideę recyclingu ING stosuje w swoich biurach na co dzień. Przedmioty z recyclingu są częścią wystroju wnętrz (wykładziny, lampy akustyczne czy sufity). Bank daje też drugie życie wycofanym z użytku meblom, szafkom, biurkom i krzesłom. Te, za symboliczną opłatą, trafiają do domów pracowników, a pieniądze do fundacji ING Dzieciom. Natomiast część mebli, sprawne komputery, monitory i drukarki trafiają jako darowizny dla szkół, przedszkoli i innych placówek potrzebujących pomocy.

Źródło: inf. pras.