Eko bajki w książce „Ekomiasta przyszłości” wydanej przez Skanska

5 października 2018

Dotyczy firmy: Skanska w Polsce,

Firma Skanska zakończyła I polską edycję kampanii społeczno-edukacyjnej „Bambini Litera – dzieci piszą”, która była skierowana do dzieci w wieku do 12 lat z nieograniczonymi pokładami wyobraźni, lubiącymi pisać opowiadania, bajki, a nawet wiersze. Zwyciężyły nabarwniejsze i najbardziej zaskakujące historie napisane przez najmłodszych, które uwiecznione zostały w wydanej właśnie książce pt. „Ekomiasta przyszłości”. Skanska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Podsumowanie kampanii „Bambini Litera – dzieci piszą”

  • 19 laureatów
  • 6 warsztatów w szkołach „Eko miasto przyszłości”
  • 1 wideoreportaż z przedszkolakami

Eko bajki w książce „Ekomiasta przyszłości”

W I edycji mali pisarze zmierzyli się z tematyką rozwiązań ekologicznych, czyli zdrowych i zielonych pomysłów na życie mieszkańców przyszłego świata, roślin i zwierząt. Wariantów na scenariusz takiego opowiadania istnieje nieskończona ilość. Zadanie polegało na napisaniu opowieści, wiersza lub stworzenia komiksu o tym jak podczas codziennych czynności można dbać o środowisko naturalne oraz jak wyobrażamy sobie ekologiczny świat, miasto czy dom w przyszłości. Dzieci ograniczała jedynie wyobraźnia i… liczba znaków (opowiadanie mogło liczyć maksymalnie 1800 znaków ze spacjami).

W kwestiach technicznych – korekty błędów gramatycznych, ortograficznych, interpunkcyjnych i wszystkich aspektów, dzięki którym praca zostanie zakwalifikowana do konkursu – wspierali dzieci członkowie rodziny lub nauczyciele.

Najlepsze historie wyselekcjonowało doświadczone jury, składające się z osób zajmujących na co dzień zagadnieniami tematyki dziecięcej, ekologicznej, wdrażania innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań.

Papierowa publikacja to marzenie większości pisarzy na całym świecie. Nie mamy wątpliwości, że jest ona równie ważną i wyjątkową nagrodą dla początkujących małych literatów. Taka nagroda to pamiątka na całe życie oraz zachęta do dalszego rozwoju umiejętności twórczych. – podkreślają organizatorzy

 

źródło: materiały prasowe firmy