Dzień Wolontariusza w Białymstoku – czas dla innych

14 grudnia 2009

Dotyczy firmy: Santander Bank Polska, Warta,

5 grudnia br., w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza, grupa 16 pracowników białostockiego Centrum Bankowości Korporacyjnej, Makroregionu MSP i Detalicznego Kredyt Banku pomagała w niezbędnych pracach w Domu Dziecka „Dwójka” w Białymstoku.

W akcji uczestniczyli pracownicy różnych szczebli zawodowych – zarówno dyrektorzy, menedżerowie, jak i doradcy klientów. Niektórym pracownikom towarzyszyli bliscy.

Zdecydowaliśmy spędzić Dzień Wolontariusza bardzo aktywnie. Poświęcić swój czas, energię, a przede wszystkim dać trochę ciepła dzieciom, które na co dzień szczególnie go potrzebują… Praca na rzecz innych jest najlepszym wyrazem zaangażowania i chęci pomocy. Placówką, której pomagaliśmy, opiekujemy się już od wielu lat. Wspieramy finansowo i rzeczowo nie tylko przebywające tam dzieci, ale uczestniczymy też w ważnych wydarzeniach Domu – mówi Katarzyna Raciborska, koordynator wolontariatu w Makroregionie Białostockim Kredyt Banku.

Podczas akcji wolontariusze wykonywali różne prace: grabili liście, sadziła krzewy bukszpanu na terenie parku, składali nowo zakupione biurka do nauki dla podopiecznych, ale też aktywnie spędzali czas podczas zabawy z dziećmi – wycinali wcześniej przygotowane ozdoby i wspólnie z dziećmi przyklejali je na ścianach.

My również fantastycznie bawiliśmy się podczas tej pracy. Oprócz zabawy czy wysiłku fizycznego był to dla nas też moment oderwania się od codzienności, spędzenia czasu na przemyśleniach o priorytetach życiowych czy nawet próby własnego charakteru. Był to przede wszystkim czas poświęcony innym, a wiemy przecież, że to co dajemy od siebie wraca do nas zwielokrotnione – podsumowuje K. Raciborska.

Była to kolejna już w tym roku akcja wolontariatu pracowniczego w Makroregionie Białostockim Kredyt Banku, realizowana w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego „TAK od serca”.