Działania społeczne sieci Biedronka w zakresie kultury, edukacji żywieniowej i sportu w „Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce”

3 kwietnia 2017

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

Wszystkie zgłoszone przez JMP praktyki CSR, w tym m.in. warsztaty „Zielona Kraina” oraz akcja „Ekologiczni z natury” zostały opublikowane w tegorocznej, piętnastej edycji Raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2016. Dobre praktyki”. Jeronimo Martins Polska jest Partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Pobierz Raport

W Raporcie FOB zaprezentowano inicjatywy Jeronimo Martins Polska w obszarach: środowisko oraz zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. W zestawieniu, poza wymienionymi projektami JMP, znalazły się jeszcze: akcja ekologiczna pod hasłem „Ekologiczni z natury”, warsztaty „Zielona Kraina”, konkurs „Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”, konkurs stypendialny Funduszu Natalii Partyki, projekt społeczny „Codziennie bądźmy razem”, Mistrzostwa Polski i Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, wakacyjny projekt Kino z Biedronką oraz konkurs „Młodzi projektanci dla Biedronki”.

Jeronimo Martins Polska od ponad 20 lat działa na rzecz klientów, lokalnych społeczności, środowiska naturalnego i polskiej gospodarki. Podejście firmy oparte jest na pięciu filarach, zawartych w strategii odpowiedzialnego biznesu: propagowaniu diety dla dobrego zdrowia, poszanowaniu środowiska naturalnego, odpowiedzialnego pozyskiwania towarów, wspierania działań społecznych oraz byciu wzorowym pracodawcą.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”

Raport jest największym w Polsce przeglądem działań biznesu społecznie odpowiedzialnego w danym roku. Jubileuszowa edycja Raportu jest również rekordowa – zawiera opisy działań realizowanych w 2016 roku przez 180 firm. Zgłoszone praktyki uporządkowano według siedmiu obszarów normy ISO 26000, takich jak: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. W tym roku Raport po raz pierwszy połączono z globalnymi 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju (SDG), ustanowionymi przez ONZ w 2015 roku. Dlatego w Raporcie praktykom przyporządkowano również realizowane przez nie cele SDG.

źródło: materiały prasowe firmy