Drużyna Carrefour wystartowała w Tour de Pologne Amatorów

7 sierpnia 2017

Dotyczy firmy: Carrefour Polska,

Carrefour Cycling Team wziął udział w Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej. Blisko dwudziestoosobowy zespół pracowników sieci, z Guillaume’em de Colonges’em – Prezesem i Dyrektorem Generalnym na czele. Firm Carrefour jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Carrefour Cycling Team

Tour de Pologne przyciąga co roku na trasę i przed telewizory miliony kibiców sportowych zmagań – część z nich pragnie także spróbować swoich sił na rowerze. Specjalnie dla nich powstał Tour de Pologne Amatorów, który daje szansę sprawdzenia się na profesjonalnej, blisko 60 km trasie. W tym roku zawody odbyły się w ostatnim dniu kolarskiego wyścigu (4 sierpnia) w Bukowinie Tatrzańskiej. W sportowym starciu zmierzyły się 73 drużyn i blisko 2000 zawodników. Jedną z nich była drużyna Carrefour Cycling Team. Zawodnicy Carrefour Cyciling Team nie zamierzają jednak poprzestać na Tour de Pologne –  jeszcze w tym roku będą mieli okazję ścigać się na dwóch jesiennych wyścigach: w Dąbrowie Górniczej i Kwidzyniu.

Carrefour „Z miłości do Zdrowia” i sportu

Udział pracowników Carrefour w Tour de Pologne Amatorów, wpisuję się w działania realizowane przez sieć w ramach kampanii „Z miłości do Zdrowia”. Carrefour zachęca do prowadzenia zdrowego stylu życia swoich pracowników i klientów i rozwija w sklepach szeroką gamę produktów istotnych w zdrowym odżywianiu i komponowaniu zbilansowanej diety.

Sieć angażuje się w popularne wydarzenia sportowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pracowników i klientów. Jeszcze w tym roku Carrefour Polska zaangażuje się w sponsoring trzech popularnych wydarzeń biegowych w Warszawie i Krakowie. W nich również weźmie udział drużyna biegaczy z Carrefour Running Team.

Tour de Pologne Amatorów 2017 ma także wymiar charytatywny. Tegoroczny wyścig wspiera fundację Rak’n’Roll Wygraj Życie. Każdy uczestnik wyścigu przyczynia się do walki z rakiem, ponieważ część pieniędzy ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przeznaczona na działalność fundacji.

źródło: materiały prasowa firmy